X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chochołów - żywy skansen na Podhalu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 14:21
W gminie Czarny Dunajec leży wieś zbudowana praktycznie w całości z wyjątkowych, drewnianych chałup ustawionych prostopadle do drogi. To Chochołów.
Audio
  • Monika Tarka i Robert Kilen odkrywają atrakcje Chochołowa (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Chochołów
ChochołówFoto: Michael Owston/PAP

Miejscowość ta położona jest nieco na uboczu szlaków turystycznych, bo wiele osób zatrzymuje się w pobliskim Zakopanem, odwiedząjąc tylko jego najbliższe okolice m.in. Dolinę Chochołowską.

Tymczasem Chochołów ma turystom wiele do zaoferowania. Na uwagę zasługuje już sama zabudowa wsi. Większość tworzących ją góralskich chałup pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Do miejscowej tradycji należy mycie ich z zewnątrz wodą z mydłem dwa razy do roku: na Wielkanoc i Boże Ciało.

Jak wygląda góralska wigilia, z kim turyści mylą niedźwiedzie i co takiego robi saunamistrz, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Jedyne takie miejsce"

Prowadzi: Monika TarkaRobert Kilen

Goście: Stanisław Chowaniec (dyrektor Szkoły im. Powstańców Chochołowskich), Jan Zięder (rzeźbiarz), Włodzimierz Cichocki (przyrodnik z Muzeum Tatrzańskiego), Stanisław Bukowski (wieloletni dyrektor Centrum Kultury w Chochołowie), Stanisław Tyrała (prezes Chochołowskich Term), Aniela Stanek (malarka), Andrzej Stanek (przewodnik tatrzański), Marcin Smolarek i Karolina Jarząbek (saunamistrzowie), Władysław i Krystyna Kowalczykowie

Data emisji: 17.12.2016

Godzina emisji: 9.08-10.51

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szydłowiec - miasto na kamieniu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 12:06
Kiedy na szydłowieckim zamku straszy biała dama, co można znaleźć w wykutych w piaskowcowej skale tunelach, skąd się wzięła nazwa miasta i kto kupił Szydłowiec na aukcji? - tajemnice Szydłowca rozszyfrowywali Monika Tarka-Kilen i Robert Kilen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milicz - miasto karpia, legend i ptaków

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2016 13:00
W okolicach tej niewielkiej miejscowości Dolnego Śląska znajduje się największy w Europie zespół stawów hodowlanych - Stawy Milickie.
rozwiń zwiń