X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kostrzyn nad Odrą. Dwupoziomowy dworzec i Pol’and’Rock Festival

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 13:13
Żadne inne miasto w Polsce nie zostało tak zniszczone w czasie II wojny światowej, jak właśnie Kostrzyn nad Odrą. Stąd miasto nazywa się czasem polską Hiroszimą albo polskimi Pompejami. Kostrzyn, żeby zaistnieć, musiał po 1945 r. na nowo napisać swoją historię. Wielki festiwal muzyczny, pełna zagadek twierdza, dwupoziomowy dworzec kolejowy – to tylko niektóre atrakcje tego miasta.
Audio
  • Kostrzyn nad Odrą cz. I (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Kostrzyn nad Odrą cz. II (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Kostrzyn nad Odrą cz. III (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Uczestnicy PolandRock Festival w Kostrzynie nad Odrą w 2018 roku
Uczestnicy Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą w 2018 rokuFoto: PAP/Lech Muszyński

Mówi się, że raz w roku, przez kilka dni, Kostrzyn nad Odrą to trzecie największe miasto w Polsce. A to za sprawą Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival), który był pierwotnie lokalną imprezą. Z każdym rokiem festiwal zyskiwał na popularności i do Kostrzyna przyjeżdżało coraz więcej fanów mocnych brzmień z Polski i zza granicy. Policja podaje, że był rok, kiedy na festiwalu w Kostrzynie bawiło się ponad 700 tys. osób.

- Kiedy 10 lat temu Michael Jung, twórca legendarnego Woodstocku amerykańskiego przyjechał tutaj i zobaczył, ile jest tu ludzi, był nieco zdziwiony. Nie spodziewał się czegoś takiego. Później zaczęły przychodzić zachęty, by jednak zmienić tę nazwę, bo Woodstock to jednak nazwa zastrzeżona w Stanach – mówił Zdzisław Garczarek, dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury.

Ale Kostrzyn nad Odrą nie słynie wyłącznie z festiwalu Pol’and’Rock. To właśnie tutaj znajduje się jedyny w Polsce dwupoziomowy dworzec kolejowy. – Chodziło pierwotnie o bezkolizyjne skrzyżowanie dwóch linii kolejowych – tłumaczył historyk Marcin Wichrowski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Ryszard Skałba (Twierdza Kostrzyn), Krzysztof Socha (archeolog), Marian Grzywacz (prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Gorzowie Wielkopolskim), Dorota Wypychowska (Park Narodowy Ujście Warty), Marcin Kleczkowski (prezes WOPR w Kostrzynie), Zygmunt Mendelski (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie), Zdzisław Garczarek (dyrektor Kostrzyńskiego Centrum Kultury), Marcin Wichrowski (historyk), Ryszard Dubik (fotograf), Bartłomiej Baran (leśniczy z Leśnictwa Kostrzyn), Agnieszka Żurawska-Tatała (Urząd Miasta-Kostrzyn)

Data emisji: 6.04.2019

Godzina emisji: 9.10-12.00

abi/kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sekrety największej polskiej wyspy - wyspy Wolin

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:55
Wolin to obecnie niewielkie, liczące niespełna pięć tysięcy mieszkańców miasto na największej, polskiej wyspie o tej samej nazwie. W średniowieczu miasto zamieszkiwało około 10 tysięcy ludzi i było ono jednym z największych w Europie. Odwiedzamy je z audycją "Jedyne takie miejsce".
rozwiń zwiń