X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grodzisk Mazowiecki i przedpołudniowa kawa u Luizy Złotkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 13:34
Grodzisk Mazowiecki to pierwsze miasto na trasie kolei warszawsko-wiedeńskiej. Grodzisk ma jedyną w Polsce uliczną galerię obrazów Chełmońskiego. Z miastem związane są takie osobistości, jak: Andrzej Grabowski, Bohdan Łazuka, czy łyżwiarka Luiza Złotkowska. Również tutaj wychował się żeglarz Leonid Teliga, a jedna ze szkół nosi jego imię.
Audio
  • Majówka w Grodzisku Maz. cz. I (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Majówka w Grodzisku Maz. cz. II (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Majówka w Grodzisku Maz. cz. III (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Stawy Goliana w Grodzisku Mazowieckim
Stawy Goliana w Grodzisku MazowieckimFoto: Paweł Fabiszewski/UM w Grodzisku Maz.

W audycji mieliśmy okazję odwiedzić Luizę Złotkowską w jej domu. Sportsmenka wychowała się w Grodzisku, ale nauki pobierała w Zakopanem i Krakowie. Po latach wróciła do rodzinnej miejscowości, by założyć tu swój własny dom.

– Po studiach mogłam zamieszkać gdziekolwiek, ale wybrałam Grodzisk. To miasto zawsze było w moim sercu. Na moją decyzję wpłynęła też bliskość do lotniska. Logistycznie to świetne miejsce – mówiła łyżwiarka.

Które miejsca w Grodzisku Mazowieckim łyżwiarka poleca odwiedzić turystom? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Łukasz Nowacki (regionalista), Mariusz Smysło (Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki), Krzysztof Kulesza (Izba Tradycji EKD/WKD), Mirosław Łyszkowski (prezes klubu Żeglarskiego Czysty Wiatr), Małgorzata Okurowska (dyrektor SP nr 5 im. Leonida Teligi), Danuta Konończuk (Klub Jeździecki Amazonka), Luiza Złotkowska (łyżwiarka, brązowa medalistka igrzysk w Vancouver i srebrna medalistka igrzysk w Soczi), Paweł Stróżewski (Galeria Instrumentów Folkowych), Paweł Twardoch (Ośrodek Kultury w Grodzisku Maz.), Piotr i Anna Stefańscy 

Data emisji: 4.05.2019

Godzina emisji: 9.09-12.00

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jaki rower wybrać, aby cieszyć się radosną i bezpieczną jazdą?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 09:43
Rowery to nie tylko sprzymierzeńcy środowiska, ale też zaoszczędzonego czasu i lepszego zdrowia. Na jaki rower zdecydować się, aby nie straszna była nam wizja długodystansowego rajdu ani jazda po zakorkowanym mieście? W audycji także o tym jaki rower jest najlepszy dla dziecka.
rozwiń zwiń