X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siedziba rodu Raczyńskich. Pałac w Rogalinie

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 12:00
Rogalin, niewielka miejscowość w województwie wielkopolskim może pochwalić się pieknym, zabytkowym pałacem rodu Raczyńskich. W około Rogalina znajduje się park krajobrazowy w stylu angielskim a także ogród rokokowy. Jest to też jedyne takie miejsce, gdzie znajduje się również zbrojownia, sławna biblioteka i jedna z najwspanialszych kolekcji współczesnego malarstwa. 
Audio
  • Siedziba rodu Raczyńskich. Pałac w Rogalinie, cz. 1
  • Siedziba rodu Raczyńskich. Pałac w Rogalinie, cz. 2
  • Siedziba rodu Raczyńskich. Pałac w Rogalinie, cz. 3
Pałac w Rogalinie
Pałac w Rogalinie Foto: Jakub Kaczmarczyk/PAP

W programie rozmawiamy o:

- genezie powstania pałacu w Rogalinie oraz historii rodu Raczyńskich

- przedstawicielach członków rodziny Raczyńskich, którzy spotykają się w Rogalinie w dn. 25.05 z okazji zjazdu Fundacji im. Raczyńskich 

- hodowli owiec, międzynarodowych zawodach psów pasterskich oraz o dziedzictwie Raczyńskich

- Rogalińskim Parku Krajobrazowym, m.in. o słynnych Dębach Rogalińskich, zalewowej dolinie Warty, starorzecza, cennych gatunkach drzew, rezerwatach i grach turystycznych

- słynnej kolekcji obrazów, która znajduje się w Muzeum Pałacu w Rogalinie, która kiedyś była najwspanialszą galerią w Polsce

- o szlakach konnych Rogalińskiego Parku Krajobrazowego, turystyce konnej oraz o atrakcjach, m.in. trasach rowerowych, wodnych i pielgrzymkowych.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: dr Adam Soćko (p.o. dyrektora Muzeum Narodowego w Poznaniu), dr Ewa Leszczyńska, Piotr Wilanowski (Muzeum Pałac w Rogalinie), Katarzyna Raczyńska, córka Edwarda Raczyńskiego, Prezydenta RP na uchodzctwie, oraz Jego wnuki  Cecylia Rey, Xawery Rey (Fundacja im. Raczyńskich), Mikołaj Pietraszak Dmowski, Natalia Gasperowicz (Majątek Rogalin), Kornelia Knioła (Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego), Joanna Nowaczyk (Gmina Mosina), Piotr Basiński (Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna).

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 9.08; 10.11; 11.11

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Historii Polski wzbogaciło się o cenną kolekcję

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 12:20
Do Muzeum Historii Polski trafiło ok. 50 eksponatów, które pokazywane były w pawilonie polskim na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku. To m.in. ceramika, artystyczne meble, wyroby ludowe i ręcznie ilustrowane książki. Zbiory są darem Marii Starczewskiej-Lambasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatr uliczny Adama Ziajskiego  

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2018 21:08
- Odkryłem siebie jako ulicznego twórcę – mówi Adam Ziajski, aktor, reżyser i założyciel Teatru Strefa Ciszy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okrągłe rocznice wielkich malarzy w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 11:10
W tym roku minie 500 lat od śmierci Leonarda da Vinci, 350 od śmierci Rembrandta i 100 lat od założenia Bauhausu. Te rocznice - szczególnie związane z malarzami - będą obchodzone w najważniejszych muzeach świata wystawami pomyślanymi często jako projekty międzynarodowe.
rozwiń zwiń