X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z czego słynie Milanówek?

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 12:38
W "Jedynym takim miejscu" mówiiśmy m.in. o historii i architekturze miasta. Dlaczego nazywane jest miastem-ogrodem lub małym Londynem? Najsłynniejsze truskawki? Oczywiście te w Milanówku, bo wychwalane w piosence.
Audio
  • "Jedyne takie miejsce" z Milanówka. Część 1 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" z Milanówka. Część 2 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" z Milanówka. Część 3 (Jedynka)
Milanówek
MilanówekFoto: Shutterstock
Dlaczego to tam ukrywane było serce Fryderka Chopina? Co łączy z Milanówkiem jednego z największych polskich rzeźbiarzy Jana Szczepkowskiego? Kto grywał na milanowskich kortach? 

W audycji ponadto m.in. o zabytkowych willach, których w Milanówku jest ponad 300, historii milanowskiego jedwabiu, Muzeum Samochodów, Mobilnym Centrum Edukacji, ale także oczywiście o... krówkach z Milanówka. Na czym polega ich sekret?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań.
***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Goście: Tadeusz Kuldanek (prezes Stowarzyszenia Pamięci Rodzinnej), Iwona Dornarowicz (artystka tworząca sztuki teatralne o Milanówku), Włodzimierz Starościak (wieloletni wiceprezes Towarzystwa Miłośników Milanówka), Ewa Mickiewicz (wnuczka Jana Szczepkowskiego), Danuta Hanna Jakubowska (prezes zarządu Fundacji im. Marii i Jana Szczepkowskich), Ewa Noińska i Barbara Matuszewska- Berg (artystki), Justyna Reczeniedi (śpiewaczka operowa), Michał Słowiński (przewodnik miejski), Joanna Mikiciuk (Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach), Emilia Zadykowicz (Centrum Kultury), Barbara Pusz (organizatorka Festiwalu Otwarte Ogrody w Milanówku), Paweł Poszytek (dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji), Tobiasz Bułynko (artysta plastyk, projektant i autor milanowskiego muralu), Piotr Remiszewski (burmistrz Milanówka)

Data emisji: 15.06. 2019

Godzina emisji: 9.06-12.00

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grodzisk Mazowiecki i przedpołudniowa kawa u Luizy Złotkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 13:34
Grodzisk Mazowiecki to pierwsze miasto na trasie kolei warszawsko-wiedeńskiej. Grodzisk ma jedyną w Polsce uliczną galerię obrazów Chełmońskiego. Z miastem związane są takie osobistości, jak: Andrzej Grabowski, Bohdan Łazuka, czy łyżwiarka Luiza Złotkowska. Również tutaj wychował się żeglarz Leonid Teliga, a jedna ze szkół nosi jego imię.
rozwiń zwiń