Radiowa Jedynka na XXV Festynie Archeologicznym w Biskupinie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 16:05
Radiowa Jedynka odwiedziła mekkę polskiej archeologii - Biskupin. Gośćmi Romana Czejarka byli organizatorzy i uczestnicy jubileuszowego XXV Festynu Archeologicznego. W programie nie zabrakło  koncertów, warsztatów tańca, pokazów bitew starożytnych i średniowiecznych. 
Audio
  • XXV Festyn Archeologiczny w Biskupinie cz. 1 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • XXV Festyn Archeologiczny w Biskupinie cz. 2 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • XXV Festyn Archeologiczny w Biskupinie cz. 3 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Roman Czejarek na Festynie Archeologicznym w Biskupinie
Roman Czejarek na Festynie Archeologicznym w Biskupinie Foto: Polskie Radio

Na festynowej scenie zaprezentowaliśmy wątki związane ze starożytnym Egiptem, Grecją i Rzymem. Goście Romana Czejarka opowiedzieli o życiu codziennym ich mieszkańców, ale również o obrządkach pogrzebowych i mumifikacji. 

Organizatorzy wydarzenia zapewnili odwiedzającym rozrywkę w postaci oglądania bitwy  wczesnośredniowiecznych wojowników, walki gladiatorów i na pokazu łucznictwa. Wśród atrakcji nie zabrakło warsztatów tańca z Zespołem Muzyki Dawnej Huskarl czy koncertu grupy Laominguo z Wilna.

Festyn na dobre wpisał się bowiem w jesienny kalendarz kulturalnych wydarzeń na Pałukach.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzi: Roman Czejarek 

Goście: Olek Łasiński i Mikołaj Woźniak (Zespół Muzyki Dawnej Huskarl), Dariusz Lipecki (Wioska Indiańska Huu-Ska Luta), Natalia Bednarczyk i Sylweriusz Przepiórka (Stowarzyszenie Wandalowie -Zagroda Wandalska w Kotorowie), Robert Rupala (dowódca Legionu Rzymskiego Rapax), Henryk Dąbrowski (dyrektor Muzeum Archeologicznego w Biskupinie), dr Andrzej Ćwiek (egiptolog z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu) Joanna Witulska (archeolog z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie), Albin Sokół, Maciej Podkowiak.

Data emisji: 14.09.2019

Godzina emisji: 9-11.30 

ans 

Czytaj także

Walenty Szwajcer. Odkrywca starożytnego Biskupina

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 05:40
- To był przypadek. Nauczyciel Walenty Szwajcer doniósł nam, że zauważył belki ukośne na brzegu jeziora. Uważał, że są to dachy zatopionych domów. To oczywiście było niemożliwe, bo nigdy by tak głęboko nie zatonęły - wspominał badacz Biskupina, prof. Józef Kostrzewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radiowa Jedynka na XXV jubileuszowym Festynie Archeologicznym w Biskupinie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 11:38
W sobotę 14 września w ramach audycji "Jedyne Takie Miejsce" radiowa Jedynka odwiedziła mekkę polskiej archeologii - Biskupin. Gośćmi Romana Czejarka byli organizatorzy i uczestnicy jubileuszowego XXV Festynu Archeologicznego. W programie nie zabrakło koncertów, warsztatów tańca, pokazów bitew starożytnych i średniowiecznych. 
rozwiń zwiń