Krzysztof Czabański: warto każdemu dać dotknąć radia

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 07:54
- Mało kto zdaje sobie sprawę z bogactwa archiwów, bogactwa polskiej kultury, która jest w Polskim Radiu. Bogactwa tego wszystkiego, z czym można dotrzeć do słuchaczy - powiedział podczas wyjazdowej audycji radiowej Jedynki "Jedyne takie miejsce" w Brześciu Kujawskim przewodniczący Rady Mediów Narodowych i były prezes Polskiego Radia. 
Audio
  • Krzysztof Czabański o bogactwie Polskiego Radia (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Krzysztof Czabański oraz burmistrzowie Brześcia Kujawskiego o szansach dla miasta (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański złożył wizytę w Brześciu Kujawskim w związku z wyjazdową audycją Polskiego Radia Jedyne takie miejsce
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański złożył wizytę w Brześciu Kujawskim w związku z wyjazdową audycją Polskiego Radia "Jedyne takie miejsce"Foto: Piotr Piorun/Polskie Radio

- Audycja "Jedyne takie miejsce", która od lat jest na antenie Programu 1 Polskiego Radia, jest klasyczną misyjną audycją, do której w dyskusji nad programem Polskiego Radia zaproponowałem - i zostało to przyjęte - żeby dołożyć niejako jeszcze jeden moduł, że nie tylko przyjeżdżacie i opowiadacie o miejscu, ale również przyjeżdżacie i opowiadacie o Polskim Radiu. Jest to wzajemna promocja - podkreśla Krzysztof Czabański. - Państwo pokazujecie na antenie takie piękne miejscowości, jak Brześć Kujawski, ale sami też się pokazujecie w Brześciu Kujawskim jako Polskie Radio. Pokazujecie, że warto Polskiego Radia słuchać ze względu na to, że ma ono bardzo dużo bogatych treści w sobie - dodaje. 


Czytaj więcej
Brześć1200.jpg
"Jedyne takie miejsce": Brześć Kujawski

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych zdradza, że kiedy został prezesem Polskiego Radia, zakochał się w tej instytucji.- Jak ktoś zobaczy, jakie to wspaniałe miejsce do wykorzystania dla dobra wspólnego, zrozumie dlaczego w radiu można się zakochać, a w telewizji może niekoniecznie. Warto tę treść pokazywać słuchaczom, bo jak się jest tylko uchem przy odbiorniku to nie zawsze to widać. Dostaje się ten wysublimowany przekaz, ale warto przyjechać i dać każdemu dotknąć radia - zaznacza Krzysztof Czabański.

- Mam nadzieję, że media publiczne -  bo od półtora roku wreszcie do tych mediów napływają poważne pieniądze - umożliwią, żeby była symbioza między słuchaczem a radiem, czy innymi mediami oraz żeby była Polska w tym radiu. Nie tylko Polskie Radio z nazwy, ale polskie dlatego, że jest w Polsce - mówi przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Krzysztof Czabański - jako poseł na Sejm okręgu toruńsko-włocławskiego - mówił także m.in. o działaniach na rzecz Brześcia Kujawskiego. Zapowiedział m.in., że dołoży starań, by powstała obwodnica miasta. Więcej w dołączonym nagraniu. 

***

Co tydzień dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzają miejsca jeszcze nie odkryte lub zapomniane. Sobotnia audycja podróżnicza "Jedyne takie miejsce" (godz. 9.00-12.00) ukazuje piękno Polski, a prowadzący za każdym razem udowadniają, jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można "zobaczyć" słuchając radia. W programie nie brakuje wędrówek szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsc, w których żyją.

W sobotę (21.09) dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzili Brześć Kujawski. Zaprosiliśmy słuchaczy nie tylko do studia plenerowego podczas audycji na żywo, ale także na animacje i warsztaty radiowe dając słuchaczom możliwość aktywnego uczestnictwa w audycji. 

Słuchacze radiowej Jedynki nie tylko mogli zobaczyć, jak wygląda radio od kuchni. Specjalnie dla nich tuż po sobotniej audycji, dziennikarze zachęcali do wspólnej zabawy poprzez liczne animacje. I tak na przykład mieszkańcy Brześcia będą mogli wcielić się w rolę… reportera radiowego! Dziennikarze zaprezentowali proces nagrywania, rejestracji dźwięku i montażu cyfrowego na sprzęcie, z którego jako radiowcy korzystają każdego dnia. Nagrane przez siebie na dyktafon, a później zmontowane w specjalnym programie komputerowym pozdrowienia można otrzymać w formie pliku mp3. Aleksandra Żelazo, prowadząca "Gimnastykę poranną", zaprosiła z kolei do wspólnych ćwiczeń. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił m.in. biorąc aktywny udział w jednej z konkurencji z popularnymi rzutkami. Wyzwaniem i wielką niewiadomą z pewnością jest także koło fortuny. Ponadto w radiowej fotobudce można wykonać pamiątkowe zdjęcie z przedpołudnia spędzonego z radiową Jedynką.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzą: Marta Januszewska, Roman Czejarek

Gość: Krzysztof Czabański (przewodniczący Rady Mediów Narodowych, PiS)

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 11.39

kh


Czytaj także

Brześć Kujawski kolejnym przystankiem na trasie audycji "Jedyne takie miejsce"

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:00
Tym razem dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzili Brześć Kujawski. Kiedyś miasto królewskie i ważny gród obronny, dawna siedziba książąt kujawskich i miasto rządowe Królestwa Kongresowego. Wielbiciele malarstwa Jana Matejki kojarzą je z obrazem "Władysław Łokietek zrywający układy z Krzyżakami w Brześciu Kujawskim", znajdującym się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Z czego jeszcze słynie Brześć i okolice? 
rozwiń zwiń