X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jedyne takie miejsce - Mława

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 12:00
Czy można odmalować historię miasta na płótnie? Tak, bo miejscowy artysta Zdzisław Kruszyński zrobił Drzwi do Mławy jako wstęp do poznania miasta właśnie w takiej formie. A kim są znani ludzie pochodzący z Mławy?
Audio
Kościół p.w. św. Trójcy w Mławie
Kościół p.w. św. Trójcy w MławieFoto: Robson90/Shutterstock.com

Wśród nich m.in. Tekla Bądarzewska - pianistka i kompozytorka, znana na całym świecie, poważana w Japonii, tylko w Polsce niedoceniona. Ona skomponowała największy przebój XIX wieku.

Są wśród nich także muzycy z zespołu Kombii: Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk. Mława to także miejsce słynnej bitwy z początku Kampanii Wrześniowej 1939 roku.

O tym wszystkim w specjalnej audycji "Jedyne takie miejsce"” opowiadają zaproszeni goście. Jest o historii miasta i okolic, zabytkach Historii w obrazach, rekreacji i oczywiście kuchni regionalnej, ze szczegółowym podaniem przepisów na bugaj i rosół z gąsek.(grzybów).

Posłuchaj dołączonych nagrań, wśród których jest także fragment reportażu KatarzynyMichalak o Tekli Badarzewskiej.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzą: Sława Bieńczycka i Marta Januszewska.

Goście: Edyta Suszek (dyrektor MDK w Mławie), Magdalena Grzywacz i Krzysztof Napierski (Urząd Miasta Mławy), Barbara Zaborowska (Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej), Ewa Katarzyna Luks (prezes Towarzystwa Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej), Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk (Kombii), Tadeusz Stabach, prof. Leszek Zygner (historyk, teolog), Wojciech Rutkowski (artysta malarz), Jaromir Skrzypecki (nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły), Piotr Piwowarski (przewodniczący rady Sportu przy UM, dyrektor szkoły z oddziałami sportowymi), Szymon Zejer (zastępca burmistrza Mławy)

Data emisji: 14.12.2019

Godzina emisji: 9.00-12.

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bitwa pod Mławą - nieprzyjaciel szedł wszystkimi drogami

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2016 06:06
"Godni są, by wspominali i czcili ich wszyscy, bo za prawa i zwyczaje ojczyste walczyli mężnie i wytrwale" – taki napis widnieje na Mauzoleum Żołnierzy Września, upamiętniającym tych, którzy polegli w obronie Mławy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pstrąg ojcowski - wizytówka kulinarnej małopolski

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:00
Jego nautralnym środowiskiem są czyste wody zlokalizowane na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Wędzony naturalnie, z użyciem drewna bukowego, co podkreśla jego wyjątkowy smak. W dzisiejszej audycji "Polska smakuje" mowa o rarytasie wśród polskich ryb - Pstrągu Ojcowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce" prosto z Siemiatycz

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 14:05
W audycji "Jedyne takie miejsce" poruszone zostały tematy związane z historią regionu i powstałych w XV wieku Siemiatycz, a w studiu pojawili się liczni goście, którzy przedstawili ten region. 
rozwiń zwiń