X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moc sportowych emocji prosto z Zakopanego!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2020 13:50
Plenerowe studio Programu I Polskiego Radia stanęło u podnóży stoku narciarskiego Harenda w Zakopanem, skąd Grzegorz Frątczak wraz z zaproszonymi gośćmi relacjonował zmagania narciarzy z całej Polski w pierwszych konkurencjach tegorocznej, siódmej odsłony Pucharu Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim.
Audio
  • Rozmowa z Wojciechem Strączkiem - Prezesem Stacji Harenda (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Małgorzata Tlałka-Długosz - mówi o fundacji Handicap (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • O kulturalnej ofercie w Zakopanem mówi Joanna Staszak (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Rozmowa z biathlonistką Zofią Kiełpińską (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Puchar Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem
Puchar Amatorów w Narciarstwie Alpejskim w Zakopanem Foto: R. Kubaszewski/Polskie Radio

Ośrodek narciarsko - rekreacyjny "Harenda" istnieje od 15 lat. Gospodarz tego miejsca, Wojciech Strączek opowiedział dziennikarzowi radiowej Jedynki o powstałych na terenie ośrodka trasach narciarskich. - W tym momencie posiadamy sześć tras. W tym roku dobudowana została nowa trasa  długości kilometra - powiedział prezes. 

Czy początkujący narciarze również znajdą w ośrodku coś dla siebie? - Oczywiście, na ośrodku znajdują się nie tylko same wyciągi orczykowe, ale znajduje się taśma, wyrwirączka i bardzo duża szkółka Haskie, która organizuje dla swoich dzieci 5-6 dniowe kursy indywidualnej nauki - informował gość.


pap_zakopane centrum komunikacyjne 1200.jpg
Centrum Komunikacyjne w Zakopanem do 2022 roku!

 

Z miłości do sportu 

Małgorzata Tlałka-Długosz - prezes fundacji Handicap Zakopane, narciarka alpejska i trenerka, wielokrotna mistrzyni Polski i Francji w konkurencjach alpejskich mówiła o niezwykłym przedsięwzięciu, którego podjęła się 5 lat temu, czyli prowadzenie fundacji. - To jest pasja, która powstała z miłości do sportu i dlatego, że dzieci z niepełnosprawnościami nie były przygotowane sportowo. Mają duże możliwości, duży potencjał i jest to dla mnie wielka radość, że zaczynają startować z Zakopanego w mistrzostwach Polski, a nawet w światowych zawodach osób z niepełnosprawnością intelektualną - mówiła prezes. - Są medale, są wyniki, jest niesamowita satysfakcja zawodników, trenerów, rodzin, które mają dziecko z niepełnosprawnością - dodała. 

VI 12h Slalom Maraton

Fundacja, którą reprezentuje Małgorzata Tłaka - Długosz organizuje co roku 12h Slalom Maraton. Są to cykliczne zawody narciarskie po rekord Polski i 12-godzinny drużynowy slalom non-stop na rzecz charytatywnego wsparcia dla sportowców z niepełnosprawnościami. - Załoga gromadzi najlepszych narciarzy w Polsce, którzy przez dwanaście godzin muszą wyjeździć jak największy dystans. - To są jedyne zawody, gdzie zawodnicy współpracują ze sobą, a ni rywalizują. Jedziemy trzydziestoosobową drużyną i to jest super integracja,piękne wydarzenie i motywacja, bo cel jest charytatywny - podkreśliła narciarka alpejska. 

ZakopaneOK.jpg
Po Puchar w Narciarstwie Alpejskim Amatorów… do Zakopanego!

IX Światowy Dzień Śniegu 

Radiowa Jedynka przez cały sezon zimowy będzie obecny na największych imprezach w Zakopanem. Dziennikarze pojawią również się m.in. w czasie IX Światowego Dnia Śniegu FIS World Snow Day, czyli międzynarodowej akcji będącej częścią kampanii "Zabierz dzieci na śnieg", która swoim zasięgiem obejmuje blisko 60 wydarzeń w 27 krajach. Obchody rozpoczną się 18 stycznia 2020 roku. - W tym roku stawiamy na rodzinę. Bardzo fajna jest taka konkurencja "wyścig na jednej narcie". Jest to bardzo sympatyczna konkurencja. Będzie również wiele innych atrakcji podczas Światowego Dnia Śniegu - informowała Joanna Staszak.  

W Zakopanem dzieje się wiele przez cały rok 

W stolicy Tatr jest wiele miejsc, gdzie czas można spędzić kulturalnie. Joanna Staszak z Urzędu Miasta Zakopane, która opowiedziała o trwającym w mieście Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. - Pod Giewontem rozbrzmiewają kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe. Będziemy kolędować przez cały ten okres, który się rozpoczął w wigilię Bożego Narodzenia i potrwa do 2 lutego - zaznaczyła Joanna Staszak. 

Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miasta w Zakopanem dodała, że wiele wydarzeń czeka nas w późniejszym czasie. Są one związane m.in. z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. - Będzie Festiwal Organowy, Literacki, Festiwal Folkloru Ziem Górskich. W Zakopanem będzie się wiele działo przez cały rok. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Goście: Wojciech Strączek (Prezes Stacji Harenda), Małgorzata Tlałka-Długosz (Prezes fundacji Handicap Zakopane, narciarka alpejska i trenerka, wielokrotna mistrzyni Polski i Francji w konkurencjach alpejskich), Zofia Kiełpińska (biathlonistka, biegaczka narciarska, medalistka Mistrzostw Świata i Zimowej Uniwersjady, dwukrotna olimpijka), Joanna Staszak (Urzędu Miasta Zakopane). 

Data emisji: 11.01.2020 r. 

Godzina emisji: 9.00 - 11.00 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak