"Jedyne takie miejsce" - kolejowa wyprawa po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 07:33
Kto z nas nie bawił się w dzieciństwie modelami pociągów? Niektórzy robią to do dziś! W najbliższą sobotę zapraszamy Państwa na kolejową wyprawę po Polsce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: fotoliza/shutterstock.com

Będą wąskotorówki w Rewalu, Wenecji i Sochaczewie oraz szerokie tory w Olkuszu. Odwiedzimy najciekawsze skanseny - Jaworzynę Śląską i Skierniewice. Zakręcimy wyjątkową obrotnicą w Gnieźnie, zajrzymy do pełnych sekretów rządowych salonek z epoki PRL-u oraz przejedziemy się garbatą Warszawą przerobioną na drezynę kolejową. Będą też modelarze, makiety, pędzące pendolino, semafory, zwrotnice i sygnalizatory. Oraz gość specjalny - najstarszy ciągle pracujący maszynista w Polsce!

***

Na audycję "Jedyne takie miejsce" w sobotę (31.10) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Roman Czejarek.

kk

Czytaj także

Z wizytą w Pruszkowie. Miasto z powstańczą historią

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 15:00
"Tędy przeszła Warszawa" - głosi napis znajdujący się na murze Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. - Istniał tutaj obóz przejściowy dla ludności Warszawy wypędzonej podczas Powstania Warszawskiego i po jego zakończeniu - mówi Małgorzata Bojanowska, dyrektor muzeum. "Jedyne takie miejsce" udało się w podróż do miasta, w którym współczesność łączy się z historią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce" - niezwykła podróż po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 12:46
W Programie 1 Polskiego Radia ruszyliśmy tropem - tworzonej przez Słuchaczy - Turystycznej Listy Przebojów PL. Hydropolis, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Muzeum Lizaka, Muzeum Nietypowych Rowerów, Zaginione Laboratorium Hitlera Kamienna Góra - to tylko niektóre przystanki na naszym szlaku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce", czyli Polska od Bałtyku po Tatry

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 15:30
W Programie 1 Polskiego Radia razem z Romanem Czejarkiem ruszyliśmy w kolejną magiczną podróż po Polsce. Gdzie tym razem zabraliśmy słuchaczy?
rozwiń zwiń