X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sygnalista - ten, kto informuje o nieprawidłowościach

Tym razem w audycji "Patrz na prawo" rozmawialiśmy o nowym pojęciu, które już niebawem ma pojawić się w polskim prawie, czyli o sygnalistach.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
O Audycji

Są to osoby, które działając w dobrej wierze zgłaszają lub ujawniają informacje o nieprawidłowościach godzących w interes publiczny lub interes pracodawcy. Status sygnalisty ma dawać im szczególną ochronę.

- Instytucja sygnalisty to próba usancjonowania pewnej praktyki, która jest stosowana od lat. Ona już dotąd w Polsce była i funkcjonowała - wyjaśnia mecenas Konrad Orlik. I jednocześnie przyznaje, że w naszym kraju informowanie o błędach często kojarzy się negatywnie, z donoszeniem. - Stąd też wiele obaw związanych z wprowadzeniem Ustawy o jawności życia publicznego, która tworzy tę instytucję i nadaje status sygnalisty. W mojej ocenie część tych wątpliwości jest w pełni uzasadniona - dodaje.

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Patrz na prawo

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: mec. Konrad Orlik (Kancelaria Prawna Kochański Zięba i Partnerzy)

Data emisji: 15.04.2018

Godzina emisji: 15.32

mg

Playlista