X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Spotkanie w Paryżu". Spór polskiej komunistki i wolnego artysty

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 06:00
Słuchowisko jest adaptacją sztuki aktorki, scenarzystki i instrumentalistki - Patrycji Jankowskiej-Fessard pt. "Paryż, 30 czerwca"
Audio
Paryż panorama
Paryż panoramaFoto: pixabay

Autorem adaptacji jest Krzysztof Sielicki, a słuchowisko wyreżyserował Janusz Kukuła. W rolach głównych: Grażyna Barszczewska i aktor Teatru Kameralnego w Szczecinie - Michał Janicki.

Tekst scenariusza jest adaptacją sztuki Patrycji Fessard „Paryż, 30 czerwca”, która została wystawiona po raz pierwszy w szczecińskim Teatrze Kameralnym w roku 2011.

Akcja słuchowiska dzieje się w roku 1956, tuż przed początkiem polskiej „odwilży” politycznej. Do mieszkającego nad Sekwaną polskiego poety - który na przełomie lat 40. i 50. był ambasadorem PRL, a porzuciwszy placówkę stał się czołowym przedstawicielem  emigracji antykomunistycznej – przyjeżdża Lydia – jego dawna miłość. Lydia jest jednak ważną postacią w centrali bezpieki. Otrzymała zadanie ściągnięcia do kraju wybitnego poety, gdyż partia pilnie potrzebuje ludzi wybitnych, którzy mogliby pomóc w powstrzymaniu rozpadu systemu.

Spotkanie dawnych kochanków staje się tyleż sentymentalną podróżą w przeszłość, co sporem politycznym dogmatycznej komunistki z wolnym artystą. Porozumienie między nimi nie jest już jednak możliwe. Opowiedziana historia jest luźno wywiedziona z niektórych wątków biografii Czesława Miłosza – ale to oczywiście przede wszystkim dzieło fikcji literackiej.

Słuchowisko: "Spotkanie w Paryżu". Apokryf (na podstawie sztuku "Paryż, 30 czerwca”)

Autor: Patrycja Fessard

Data emisji: 27.22.2016 r.

Godzina emisji: 17.10

Adaptacja: Krzyszof Sielicki

Reżyseria: Janusz Kukuła

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Grażyna Barszczewska – Lydia

Michał Janicki – Poeta

Piotr Moss – Sąsiad


Słuchowisko powstało we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak