X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Hycnar jako król Edyp

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 18:00
"Najpiękniejsza tragedia" według "Poetyki" Arystotelesa, jeden z najsłynniejszych dramatów świata, czyli "Król Edyp" Sofoklesa w Teatrze Polskiego Radia!
Audio
  • Spektakl Teatru Polskiego Radia "Król Edyp" (Słuchowisko w Jedynce)
Marcin Hycnar
Marcin HycnarFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

koperty_1200.jpg
"Adresat nieznany". Od przyjaźni do nienawiści

Uniwersalna opowieść rozpięta pomiędzy pychą i zaszczytami, które czekają na każdego z nas, pomiędzy pozorną wiedzą o sobie i prawdą, którą brutalnie objawia nam los.

Niezwykłe, wypełnione emocjami kreacje stworzyli: Marcin Hycnar jako Król Edyp, Krzysztof Gosztyła - Tejrezjasz, Beata Ścibakówna jako Jokasta i Wojciech Pszoniak - Kreon. Postać Sfinksa brawurowo zagrał Franciszek Pieczka. Chór pod przewodnictwem Janusza Rafała Nowickiego współtworzą: Stanisław Brudny, Andrzej Blumenfeld i Mirosław Zbrojewicz. Partneruje im Aleksandra Prykowska-Malec jako Służąca Jokasty.

Adaptację tragedii na podstawie najnowszego przekładu Antoniego Libery przygotował i wyreżyserował Mariusz Malec, muzykę skomponował Karim Matusewicz, a całość zrealizował akustycznie Andrzej Brzoska.

***

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 17.03

pg/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Komedia absurdów w gwiazdorskiej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 18:00
Dwuaktową komedię absurdów Henryka Bardijewskiego pt. "Kwestia zaufania" wyreżyserował Janusz Kukuła, a w rolach głównych występują Piotr Adamczyk, Andrzej Ferenc, Grażyna Barszczewska i Krzysztof Gosztyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z punktu widzenia psa". Komedia Marcina Trońskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 18:15
Czy pies może pomóc swojemu panu w znalezieniu partnerki? Tego dowiemy się z komedii, którą napisał i w formie słuchowiska wyreżyserował Marcin Troński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noworoczne przepowiednie wróżki Malwiny

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 18:03
Nowy Rok w Teatrze Polskiego Radia przywitaliśmy na wesoło najnowszą komedią Marka Ławrynowicza o mieszkańcach słynnego Malinówka.
rozwiń zwiń