X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pistolet" - słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 12:12
7 kwietnia o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Wojciecha Dróżdża "Pistolet" w reżyserii Janusza Kukuły.
Audio
Kadr z nagrania słuchowiska Pistolet
Kadr z nagrania słuchowiska "Pistolet"Foto: M. Rebzda

Słuchowisko skonstruowane jest na trzech skorelowanych planach. Pierwszy – dzieje się współcześnie, drugi - to wspomnienia bohatera z dzieciństwa wywołane jego wizytą w rodzinnym małym miasteczku, a to jest inspiracją trzeciego planu, którego wydarzenia dotyczą Powstania Styczniowego. Jeden wywołuje drugi, przeplatają się wzajemnie, uzupełniają i tłumaczą następujące wydarzenia.

Te trzy wątki, narracyjny, fabularny i dokumentalny, stanowią kanwę dla próby oceny sensu życia głównego bohatera, człowieka światowego, bardzo wziętego dyrygenta. Czy kariera zawodowa, sukcesy, pieniądze czy poczucie przynależności do małej ojczyzny, jej historii, do małomiasteczkowych spraw i problemów? Która droga jest trudniejszą by zrozumieć siebie, znaleźć sens życia? Czy w świecie ulotnych wartości, braw, zachwytów, czy w szarym wypełnianiu obowiązków, nieciekawej pracy na rzecz małej społeczności, małych radości bez owacji, bez wspaniałych recenzji?

Bohater słuchowiska jest światowej sławy dyrygentem. Śmierć starszego brata jest przyczyną jego przyjazdu po wielu latach do rodzinnego miasteczka. Ale by móc przyjechać, musiał zerwać koncerty, to nie on decyduje o sobie. Robi to za niego impresariat. Im pociąg bliżej celu – tym więcej wspomnień. Przypomina sobie epizod kiedy miał dziesięć lat, znalezienia w rzece razem z bratem starego – pistoletu. Brat konfabulował wówczas historię powodów, dla których pistolet mógł się znaleźć w rzece. Teraz, po latach, ta historia się wyjaśni.

Słuchowisko zdobyło pierwszą nagrodę w Konkursie Stowarzyszenia Autorów "ZAiKS" i Teatru Polskiego Radia z okazji Jubileuszu 100-lecia ZAiKSU oraz 90. rocznicy nadania pierwszego oryginalnego polskiego słuchowiska.

                                                  

Wojciech Antoni Dróżdż "Pistolet" 

Reżyseria: Janusz Kukuła 

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Piotr Salaber  

Obsada

Krzysztof Gosztyła, Antoni Scardina, Przemysław Wyszyński, Andrzej Mastalerz, Robert Czebotar, Piotr Bajtlik, Adam Bauman, Aleksandra Kowalicka, Paweł Szczesny, Sławomir Holland

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak