"Dalekie wybrzeża ciszy"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 10:43
Z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski 9 czerwca o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na słuchowisko poetycko-muzyczne zrealizowane według tekstów Karola Wojtyły.
Audio
  • "Dalekie wybrzeża ciszy" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Papież Jan Paweł II wygłasza przemówienie podczas spotkania z wiernymi. Obok papieża widoczni duchowni: sekretarz papieża, ks. Stanisław Dziwisz (1. z lewej), prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński (2. z lewej).
Papież Jan Paweł II wygłasza przemówienie podczas spotkania z wiernymi. Obok papieża widoczni duchowni: sekretarz papieża, ks. Stanisław Dziwisz (1. z lewej), prymas Polski, kard. Stefan Wyszyński (2. z lewej).Foto: Zielaskowski Lech/NAC

Na spektakl składają się najpiękniejsze wiersze Karola Wojtyły, w tym tytułowe "Dalekie wybrzeża ciszy". To niezwykłe wydarzenie ma być wyrazem wdzięczności za życie i przesłanie Jana Pawła II.

Chcąc poznać osobowość Jana Pawła II, trzeba czytać jego wiersze. Zawarte w nich jest głębokie przesłanie, nie tylko w sensie wiary, ale również spojrzenia na świat. To całościowa wizja świata człowieka, który choć czuje się osamotniony, to jednak szuka wspólnoty.

Pierwsza wizyta Jana Pawła II do Ojczyzny, odbyła się w dniach 2-10 czerwca 1979 roku. Papież odwiedził wówczas Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ.                           

Karol Wojtyła "Dalekie wybrzeża ciszy"  

Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła 

Realizacja akustyczna: Wojciech Przybylski, Zbigniew Kusiak 


Wykonawcy:

Hania i Jagoda Stach, Kuba Blokesz, Beata Banasik, Ewa Prus, Agata Klimczak, Paweł Ruszkowski, Marcin Januszkiewicz, Kamil Studnicki, Katarzyna Sawczuk, Jerzy Jan Połoński, Janusz Radek, Łukasz Jemioła, Natalia Sikora, Marcin Orzechowski, 

Kompozytorzy:

Piotr Moss, Edward Pałłasz, Michał Lorenc, Kuba Stankiewicz, Krzesimir Dębski, Hadrian Tabęcki, Marcin Partyka,

Data nagrania: 16.10.2014


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Długie życie" Rafała Wojasińskiego w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 11:34
Anna Seniuk i Marian Opania w najnowszym słuchowisku Rafała Wojasińskiego grają wiekowe, małżeństwo żyjące na odległej prowincji. W ich życiu pojawiają się nagle nietypowi goście.
rozwiń zwiń