Chopin - cztery wieczory pisarskie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 21:10
Dwie Francuzki, kobiety w podobnym wieku, wygłaszają monologi o sobie, o mężczyznach w ich życiu oraz polskim pianiście i kompozytorze.
Audio
  • Duśka Markowska Resich "Chopin - cztery wieczory pisarskie" (Słuchowisko w Jedynce)
Wiktoria Gorodecka
Wiktoria GorodeckaFoto: Magda Rebzda/Polskie Radio

Jedna z nich to Aurora używająca męskiego pseudonimu George, pisarka, która przez siedem lat miała romans z Chopinem. Druga żyje współcześnie w Paryżu i nigdy nie pomyślałaby o naszym największym muzyku, gdyby nie zamówienie z popularnego magazynu na artykuł o życiu erotycznym Fryderyka i George.

Kobiety prowadzą całkiem niezależne narracje, ale ich temat jest zbliżony - życie uczuciowe. Słuchacz dowiaduje się, że kiedyś kochano lepiej, pełniej i piękniej niż dziś, a dowodem na potwierdzenie tej tezy jest odzywający się chwilami dźwięk fortepianu.

Duśka Markowska Resich "Chopin - cztery wieczory pisarskie"

Reżyseria:  Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada:

Wiktoria Gorodecka, Katarzyna Dąbrowska, Piotr Grabowski.

(mat. promocyjne/ag)


 

 

 


Czytaj także

Mało znany romans Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 19:10
Na walentynki - zagadkowa, miłosna historia z połowy XIX wieku, która do tej pory budzi kontrowersje i spory wśród badaczy. Bohaterami rzekomego romansu mieli być: Fryderyk Chopin i piękna arystokratka Delfina Potocka, której kompozytor udzielał w Paryżu lekcji fortepianu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin na żywo

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 23:08
W lutowym koncercie z cyklu "Chopin na żywo, w Studiu PR im. W. Szpilmana i na antenie Radiowej Jedynki, wystąpił Paweł Wakarecy, zdobywca wyróżnienia oraz nagrody specjalnej dla najlepszego Polaka na XVI Konkursie Chopinowskim w Warszawie (2010).
rozwiń zwiń