"Stary Wróbel" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 11:03
14 marca (sobota)o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marcina Trońskiego "Stary wróbel" w reżyserii autora.  
Audio
Kadr z nagrania słuchowiska Stary wróbel
Kadr z nagrania słuchowiska "Stary wróbel"Foto: M. Rebzda

"Stary wróbel" - tak mówi o sobie 94 letni, emerytowany oficer wywiadu cywilnego, który pracę zawodową zaczął w PRL-u. Poznajemy go na szkoleniu, jeszcze na warszawskim Ksawerowie, w latach pięćdziesiątych.

Towarzyszymy mu w punktach zwrotnych jego szpiegowskiego życia. Miał dwa cele, które udało mu się osiągnąć: pracować dla rozwoju Polski i dla bezpieczeństwa swojej rodziny. 

Jest doceniony przez najbliższych, ale czy doceniła go Ojczyzna dla której ryzykował długoletnim więzieniem, a nawet życiem? Warto posłuchać co ma do powiedzenia tytułowy bohater zagrany znakomicie przez Stanisława Brudnego, który 16 maja kończy 90 lat.

 

Marcin Troński "Stary wróbel"

Reżyseria:  Marcin Troński

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski


Obsada:

Łukasz Lewandowski, Damian Damięcki, Stanisław Brudny, Marta Wierzbicka, Piotr Miazga, Marcin Troński, Jan Jankowski, Lucyna Malec, Adam Serowaniec, Rafał Zawierucha, Miriam Aleksandrowicz, Janusz R. Nowicki, Kazimierz Kaczor, Krzysztof Wakuliński

 

Czytaj także

"Gospodyni domowa" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 10:39
Znakomite kreacje Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Olgierda Łukaszewicza w słuchowisku Rafała Wojasińskiego "Gospodyni domowa" w radiowej Jedynce. Spektakl reżyserował Waldemar Modestowicz.  
rozwiń zwiń