"Wyjście w wiadomym celu do drugiego pokoju". Posłuchaj słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 11:10
W sobotę (12.09) zaprosiliśmy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Jarosława Mikołajewskiego pt. "Wyjście w wiadomym celu do drugiego pokoju". Radiowy spektakl wyreżyserował Wojciech Malajkat, który również zagrał w roli głównej. 
Wojciech Malajkat
Wojciech MalajkatFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Posłuchaj
44:14 PR1_MPLS 2020_09_12-21-06-25.mp3 Słuchowisko "Wyjście do drugiego pokoju w wiadomym celu" (Jedynka)

Sześćdziesięcioletni pisarz podejmuje decyzję o samobójstwie. Nie zdarzyło się nic, co w oczach innych usprawiedliwiałoby taką decyzję. Przyczyny są po części w nim, po części w życiowej regule, która w pewnym momencie narzuca poczucie bycia niepotrzebnym, a wręcz budzącym odrazę.

Przy czym bohater stara się zerwać z "tradycją", gdzie samobójca zaskakuje najbliższych swoją śmiercią. Nie chce, żeby ktoś go znalazł. Zaprasza najbliższych, żeby uprzedzić o swoim zamiarze, i swojego planu nie chce zmienić bez względu na ich prośby i argumenty.    

"Wyjście w wiadomym celu do drugiego pokoju" wyreżyserował Wojciech Malajkat, niezwykle przejmująco odgrywając główną rolę.  

***

Jarosław Mikołajewski "Wyjście w wiadomym celu do drugiego pokoju"

Reżyseria: Wojciech Malajkat 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada: Iza Kuna, Agata Różyczka, Aleksander Sosiński, Jakub Sasak, Marcin Stępniak, Katarzyna Pośpiech, Hanna Skarga oraz Wojciech Malajkat.

Sponsorem audycji był PKN Orlen.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko Wojciech Malajkat

Czytaj także

"Niedźwiadek". Słuchowisko z cyklu "Dzieci bliżej historii". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 08:26
Tym razem w ramach cyklu "Dzieci bliżej historii" Program 1 Polskiego Radia zaprosił słuchaczy na opowieść o ostatnim dowódcy Armii Krajowej, gen. Leopoldzie Okulickim, ps. Niedźwiadek.
rozwiń zwiń