"Dzieci bliżej historii": słuchowisko "Marzycielka" o Marii Skłodowskiej-Curie. Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 06:52
Tym razem w ramach cyklu "Dzieci bliżej historii" (20 września, godz. 18:00) Program 1 Polskiego Radia zaprosił najmłodszych słuchaczy na słuchowisko "Marzycielka" autorstwa Anny Skuratowicz, którego bohaterką jest Maria Skłodowska-Curie.
Kadr z nagrania słuchowiska Marzycielka
Kadr z nagrania słuchowiska "Marzycielka"Foto: Anna Skuratowicz

czytaj więcej
pap_maria skłodowska curie 1200.jpg
Śladami Marii Skłodowskiej-Curie

Posłuchaj
19:41 PR1_MPLS 2020_09_20-18-09-25.mp3 Posłuchaj słuchowiska "Marzycielka" (Jedynka)

 

Renka ma jedenaście lat, dwóch braci i psa Bulgota. Bardzo lubi jeździć na rowerze i z zapałem wykonuje eksperymenty chemiczne. Jest bardzo wrażliwa, ale trochę nieśmiała i brak jej wiary we własne siły.

Pewnego ranka, w tajemniczych okolicznościach, pojawia się w jej domu Maria Skłodowska-Curie. Dziewczynka spędza w towarzystwie słynnej noblistki kilka, pełnych przygód, dni, dzięki którym nie tylko dowiaduje się wiele o życiu uczonej, ale również nabiera pewności siebie.

Anna Skuratowicz "Marzycielka"

Reżyseria: Anna Skuratowicz

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Opracowanie muzyczne: Anna Skuratowicz

Obsada:

Katarzyna Herman, Antonina Żbikowska, Joanna Pach-Żbikowska, Paweł Szymański, Adam Biedrzycki, Łukasz Lewandowski, Załęcka Agata, Krystian Modzelewski

***

Słuchowisko (które wyemitowaliśmy w niedzielę 20.09 po godz. 18.00) powstało w ramach cyklu 22 słuchowisk historycznych "Dzieci bliżej historii" przygotowanych we współpracy Teatru Polskiego Radia z Polską Fundacją Narodową.

Czytaj więcej
dziecko radio 1200.jpg
"Dzieci bliżej historii" - powrót słuchowisk dla dzieci na antenę radiowej Jedynki

***

"Dzieci bliżej historii" to oryginalne przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach którego wybitni autorzy, reżyserzy i aktorzy przedstawiają najmłodszym odbiorcom trudną tematykę historyczną w przystępnej formie radiowego słuchowiska.

 W cyklu „Dzieci bliżej historii” podejmujemy się ważnego zadania opowiadania o historii i ludziach, którzy odegrali w niej znaczącą rolę. To trudne wyzwanie, ale bardzo się staramy, by najmłodsi słuchacze Polskiego Radia poprzez słuchowiska poznawali losy i motywacje Bohaterów – mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

***

Kolejne słuchowiska historyczne dla dzieci i młodzieży zostaną wyemitowane: 27 września, 11 i 25 października, 1, 11, 15 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia 2020 r.

Projekt finansowany jest przez Polską Fundację Narodową. 

kh

Czytaj także

Polskie Radio i Polska Fundacja Narodowa: słuchowiska historyczne dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 09:40
Polskie Radio we współpracy z Polską Fundacją Narodową szykują nie lada gratkę dla najmłodszych słuchaczy. Chodzi o 22 słuchowiska historyczne, których emisja na antenie Programu 1 Polskiego Radia już od połowy marca. 
rozwiń zwiń