"Pogrzebowcy". Posłuchaj słuchowiska Rafała Wojasińskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 05:10
W sobotę (3 października) o godzinie 21:00 zaprosiliśmy do Programu 1 Polskiego Radia na słuchowisko "Pogrzebowcy" autorstwa Rafała Wojasińskiego w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Kadr z nagrania słuchowiska Pogrzebowcy
Kadr z nagrania słuchowiska "Pogrzebowcy"Foto: Marta Rebzda

Posłuchaj
42:20 PR1_MPLS 2020_10_03-21-07-04.mp3 "Pogrzebowcy". Słuchowisko w radiowej Jedynce

 

"Pogrzebowcy" to groteskowa, zaskakująca i momentami zabawna historia trójki bohaterów żyjących z dala od tego, co modne, znane i medialne. Janek szykuje się na pogrzeb swojego przyjaciela, natomiast żona Wandzia sekunduje mu w przygotowaniach. Sama jednak nie podejmuje się brać udziału w tej smutnej uroczystości. 

czytaj więcej
$ rozbiór.JPG
Słuchowisko w radiowej Jedynce: "Czwarty rozbiór". Posłuchaj

Wandzia świętuje przejście na rentę. Widzi przed sobą nowe życie. - Śmierć nie jest już w moim guście... Odkąd mam rentę, odkąd jestem królową, to śmierć jakby... Już nie dla mnie... Wszystko stało się takie atrakcyjne... Poza tym ta pogoda... Nie teraz... Naprawdę, to nie to... To zbyt przeciętne... - mówi Wandzia.

Nagle w domu Janka i Wandzi pojawia się całkiem niespodziewany gość. Sytuacja komplikuje się i staje absurdalna.

Bohaterowie Rafała Wojasińskiego, jak zwykle, myślą inaczej i znajdują w ten sposób receptę na swój prywatny, pojedynczy los z dala od tego co modne, znane i medialne. Anna Chodakowska, Adam Ferency i Zdzisław Werdejn stworzyli wspaniałe i wyraziste kreacje. 

Rafał Wojasiński "Pogrzebowcy"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada: Anna Chodakowska, Adam Ferency, Zdzisław Wardejn oraz Maria Juźwin, Martyna Szymańska, Jakub Kordas, Piotr Janusz

Zobacz więcej na temat: słuchowisko Waldemar Modestowicz

Czytaj także

Słuchowisko "Dziwne jest serce kobiece". Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 06:20
W niedzielę (27.09) po godz. 21.00 zaprosiliśmy na słuchowisko pt. "Dziwne jest serce kobiece" na podstawie książki Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej "Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie".
rozwiń zwiń