Słuchowisko w Jedynce: Marta Rebzda "Popsute". Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 11:50
Historia Agnieszki jest pełna bólu i cierpienia. Od dziesiątego roku życia dziewczynkę gwałcił kuzyn. Działo się to za niemym przyzwoleniem jej matki. W wieku osiemnastu lat uciekła z domu w ramiona mężczyzny, który z czasem stał się jej oprawcą. Kilka lat temu pobił ją i zgwałcił. W zeszłym roku został uniewinniony. Jak opowiedzieć taką historię?
Katarzyna Dąbrowska, Lidia Sadowa i Piotr Bajtlik podczas nagrania Popsutych dla Teatru Polskiego Radia
Katarzyna Dąbrowska, Lidia Sadowa i Piotr Bajtlik podczas nagrania „Popsutych” dla Teatru Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio

Trzeba najprościej, najintymniej. Tylko radio daje taką możliwość. I tylko forma, która jest zawieszona gdzieś pomiędzy słuchowiskiem a dokumentem.

Autorka "Popsutych" obawiała się, że mogłaby spotkać się z zarzutami, że epatuje złem, które spotkało jej bohaterkę. Odnalazła inne dziewczyny, by pokazać, że sprawa Agnieszki to nieodosobniony przypadek, a zjawisko. W ciągu dwóch dni zgłosiły się trzy: Marcelina, Daria i Magda. Nie krzyczą. Gdy spotykała je krzywda, też nie krzyczały... My, twórcy słuchowiska, niezależnie od płci, krzyczymy w ich imieniu. 


Posłuchaj
48:08 _PR1_AAC 2020_12_06-21-06-50.mp3 Marta Rebzda "Popsute" (Słuchowisko w Jedynce)

 

Wierna rzeka fot. Mariola Sałańska.jpg
Słuchowisko z okazji 95. rocznicy śmierci Żeromskiego. Posłuchaj!

Marta Rebzda "Popsute"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizator: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik

Obsada: Lidia Sadowa, Katarzyna Dąbrowska, Maria Pakulnis-Zaleska, Piotr Bajtlik, Marcin Bosak, Michał Piela

***

Słuchowisko "Popsute" w reżyserii Waldemara Modestowicza wyemitowaliśmy niedzielę (6.12) o godz. 21.00.

DS/kh

Czytaj także

Słuchowisko dla dzieci "Ostatnia akcja Antka Rozpylacza". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 19:22
O Antku Rozpylaczu, bohaterze Powstania Warszawskiego, powinno usłyszeć każde polskie dziecko - zwłaszcza jeżeli mieszka w stolicy. Był 21-letnim żołnierzem batalionu "Sokół", na tajnych kompletach studiował na Politechnice Warszawskiej. W pierwszych dniach Powstania odznaczył się wyjątkowym bohaterstwem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko Krzysztofa Bizio "20, 40, 60, 80". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 07:13
Pomysł słuchowiska zasadza się na hipotetycznym spotkaniu czterech wcieleń tego samego człowieka - mężczyzny w wieku dwudziestu, czterdziestu, sześćdziesięciu i osiemdziesięciu lat. "Cztery różne wiekowo wcielenia tego samego człowieka",  oglądając kolejne zdjęcia ze swojego życia, ruszają w podróż w czasie.
rozwiń zwiń