Premierowe słuchowisko "Incydent" Jarosława Jakubowskiego. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2021 06:00
Sztuka "Incydent" to kameralna historia dwojga ludzi. Siwy jest "starym, choć może wcale nie tak starym facetem", Czarna to "kobieta z apteki całodobowej".
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna DąbrowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Posłuchaj
47:51 [ PR1]PR1 (mp3) 2021_01_16 PR1_21_06_37_Słuchowisko_w_Jedynce.mp3 Słuchowisko "Incydent" Jarosława Jakubowskiego (Słuchowisko w Jedynce)

 

shutterstockradio słuchanie kobieta 1200.jpg
Słuchowiska w Programie 1

Los styka ich ze sobą w dramatycznych okolicznościach - w markecie niezrównoważony osobnik próbuje zabić Czarną. W jej obronie staje Siwy, który ginie od ciosu nożem, ratując życie kobiecie. Wszystkiego dowiadujemy się z przenikających się monologów Czarnej i Siwego, a następnie z ich rozmowy, do której dochodzi po śmierci Siwego.

Scenariusz stawia pytanie o sens ofiary, o to czym jest poświęcenie dla drugiego człowieka w sytuacji, gdy we współczesnym świecie mamy do czynienia z prymatem indywidualizmu i egoizmu.

Jarosław Jakubowski -  "Incydent"

Reżyseria i muzyka - Piotr Skotnicki

Realizacja akustyczna - Andrzej Brzoska

Wykonanie muzyki - Paulina Synoradzka, Piotr Skotnicki

Obsada: Czarna - Katarzyna Dąbrowska, Siwy - Krzysztof Wakuliński, głos - Tomasz Domagała

***

Słuchowisko Jarosława Jakubowskiego pt. "Incydent" w reżyserii Piotra Skotnickiego zostało wyemitowane na antenie Programu 1 w sobotę, 16 stycznia, po godz. 21.00.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko

Czytaj także

Martyna Quant "Małżeństwo doskonałe"

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2021 21:05
"Małżeństwo doskonałe" to kameralna opowieść o nadzwyczajnym związku Stanisława Ignacego i Jadwigi Witkiewiczów. Od zaręczyn do wzajemnego zrozumienia, od niedoskonałych uczuć do nierozerwalnej więzi.
rozwiń zwiń