Premierowe słuchowisko Krzysztofa Bizio "Sekcja". POSŁUCHAJ

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 09:40
Sekcja rytmiczna to basista i perkusista. Czasami pomiędzy grającymi w niej ludźmi rodzi się rodzaj intuicyjnego porozumienia, które wykracza poza sferę muzyki. Tak też stało się pomiędzy dwojgiem licealnych kolegów, którzy w latach 80. XX w. stworzyli jeden z pierwszych polskich zespołów grających muzykę ska z wpływami reggae.
Ewa Konstancja Bułhak
Ewa Konstancja BułhakFoto: W. Kusiński

Posłuchaj
45:08 2021_02_20 21_07_16_PR1_Słuchowisko_w_Jedynce.mp3 Premierowe słuchowisko Krzysztofa Bizio "Sekcja" (Słuchowisko w Jedynce)

 

Transformacja ustrojowa lat 90. XX w. rozdzieliła dawnych przyjaciół, zmuszając ich do prób odnalezienia się w nowej, kapitalistycznej rzeczywistości. Mimo iż wciąż żyli w tym samym mieście, ich drogi rozdzieliły się, przebiegając w sposób pozornie dla siebie niezauważalny. Jeden z nich osiągnął społeczny sukces, a drugi, nie mogąc odnaleźć się w nowym świecie, pozostał outsiderem.

Po blisko trzydziestu latach ich drogi znów się skrzyżowały, a przypadkowe z pozoru spotkanie stało się powodem do powrotu w przeszłość. Nad ich rozstaniem i życiowymi wyborami wciąż zawieszona była tajemnica. Jej wyjaśnienie stało się dla starszych już mężczyzn punktem wyjścia dla zrozumienia własnych wyborów, teraźniejszości i refleksją nad przyszłością.

    

Krzysztof Bizio "Sekcja" 

Reżyseria: Dariusz Błaszczyk

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Andrzej Izdebski


Obsada: 

Wiktoria Gorodeckaja, Ewa Konstancja Bułhak, Marcin Przybylski, Łukasz Garlicki,

***

Słuchowisko Krzysztofa Bizio "Sekcja" w reżyserii Dariusza Błaszczyka wyemitowaliśmy w sobotę (20.02) tuż po godz. 21.00.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko

Czytaj także

"Zatracenie". Posłuchaj premierowego słuchowiska w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2021 22:07
Yozo, główny bohater słuchowiska "Zatracenie", którego akcja rozgrywa się w latach 30. oraz po II wojnie światowej w Japonii, to postać autentyczna. Jest nim sam autor powieści "Zatracenie", która posłużyła Tomaszowi Lerskiemu do przygotowania adaptacji radiowej - Osamu Dazai.
rozwiń zwiń