Słuchowisko "Roman i Julia, czyli historia romansu mojej babci" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 06:45
Julia to emerytka z wielkim sercem i duszą nastolatki. Pełni rolę darmowej pomocy domowej, eksploatowanej przez córkę i zięcia. Bez protestów zgadza się na swój marny los, dopóki na jej drodze nie stanie Roman, mężczyzna, który okaże jej szacunek a z czasem - miłość.
Anna Seniuk, Kazimierz Kaczor
Anna Seniuk, Kazimierz KaczorFoto: W. Kusiński

Posłuchaj
41:21 Słuchowisko "Roman i Julia, czyli historia romansu mojej babci" [POSŁUCHAJ] Słuchowisko "Roman i Julia, czyli historia romansu mojej babci" [POSŁUCHAJ]

 

Ale związek pary emerytów to coś, co wykracza poza konwencje obyczajowe małego miasta. Przeciw jest nie tylko rodzina, ale także sąsiedzi... Tylko wnuczek, zauroczony nowym dziadkiem okazuje tolerancję - i opowiada nam tę romantyczną historię.

***

Konrad Szołajski "Roman i Julia, czyli historia romansu mojej babci"

Reżyseria: Konrad Szołajski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada: Anna Seniuk, Kazimierz Kaczor, Izabela Dąbrowska, Sławomir Pacek, Jakub Strach, Bartosz Bednarski, Klaudiusz Kaufman, Krzysztof Szczepaniak, Mirosław Wieprzewski, Paweł Szczesny

*** 

Słuchowisko "Roman i Julia, czyli historia romansu mojej babci" zostało wyemitowane w Programie 1 w niedzielę (28.11) tuż po godz. 21.00.

***

Produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży zajmuje się Teatr Polskiego Radia, którego dyrektorem, od 1992 roku, jest Janusz Kukuła. 

Zobacz więcej na temat: słuchowisko KULTURA

Czytaj także

Słuchowisko "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:00
Zapraszamy na premierowe słuchowisko Jolanty Ptaszyńskiej "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" w reżyserii autorki. W obsadzie - Anna Cieślak i Piotr Fronczewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napoleon w Warszawie - słuchowisko "Hałastra" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 08:00
Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowiska Tomasza Lerskiego "Hałastra" w reżyserii Adama Wojtyszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko Anety Wróbel "Kobra. Ostre emocje" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 22:20
Jak wiadomo, największe zbrodnie dzieją się na styku sztuki, miłości i przy użyciu sprzętów ogrodowych... Budzące ostre emocje morderstwo rozgrywa się bowiem na wernisażu znanej artystki Samsary, w którą wcieliła się debiutująca Anna Molgo. Zapraszamy do Programu 1 Polskiego Radia na premierowe słuchowisko Anety Wróbel pt. "Kobra. Ostre emocje" w reżyserii autorki.
rozwiń zwiń