Randka wielkomiejskich trzydziestolatków. Słuchowisko pt. "Poranek" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 21:53
Pierwsza randka wielokomiejskich trzydziestolatków kończy się wspólnie spędzoną nocą. Niezręczna, poranna rozmowa przeradza się w dyskusję o sprawach najważniejszych.
Elzbieta Nagel, Michał Klawiter
Elzbieta Nagel, Michał KlawiterFoto: M. Zdunik

Pierwsza randka wielokomiejskich trzydziestolatków kończy się wspólnie spędzoną nocą. Niezręczna, poranna rozmowa przeradza się w dyskusję o sprawach najważniejszych. Mężczyzna i kobieta odsłaniają się przed sobą: zwierzają się z własnych, skrywanych lęków, pragnień, marzeń… Szybko okazuje się, że szukają czegoś więcej, niż tylko chwilowego, fizycznego zbliżenia.


Posłuchaj
40:12 Słuchowisko "Poranek"w reżyserii Michała Zdunika Słuchowisko "Poranek"w reżyserii Michała Zdunika (Jedynka)

 

W tym kameralnym, rozpisanym na dwa głosy, dramacie, występują Elżbieta Nagel i Michał Klawiter.

*** 

Michał Zdunik "Poranek"

Reżyseria: Michał Zdunik

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka i wykonanie utworów: Michał Zdunik - fortepian, Maciej Kubera - wiolonczela

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska, Mateusz Wyderka

Obsada: Elżbieta Nagel, Michał Klawiter

***

Słuchowisko "Poranek" zostało wyemitowane w czwartek (9.12) tuż po godz. 21.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 

***

Produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży zajmuje się Teatr Polskiego Radia, którego dyrektorem, od 1992 roku, jest Janusz Kukuła. 

Od 1988 roku zespół Teatru Polskiego Radia wręcza nagrodę Wielkiego Splendora za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Tegoroczna gala odbyła się 6 grudnia.

Od 2001 roku w Sopocie odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry", podczas którego prezentowane są najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne. W trakcie festiwalu przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko

Czytaj także

Słuchowisko "Roman i Julia, czyli historia romansu mojej babci" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 06:45
Julia to emerytka z wielkim sercem i duszą nastolatki. Pełni rolę darmowej pomocy domowej, eksploatowanej przez córkę i zięcia. Bez protestów zgadza się na swój marny los, dopóki na jej drodze nie stanie Roman, mężczyzna, który okaże jej szacunek a z czasem - miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premierowe słuchowisko "Wybór" o Tytusie Chałubińskim [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 22:01
W słuchowisku "Wybór" przenosimy się do XIX-wiecznej Warszawy. Akcja toczy się w czasie burzliwych i dramatycznych miesięcy: od października 1861 roku, gdy wprowadzony został stan wojenny, do powstania styczniowego. Głównym bohaterem jest doktor Tytus Chałubiński, 40-letni wówczas, sławny warszawski lekarz, profesor Akademii Medyko-Chirurgicznej, następnie współtwórca i profesor Szkoły Głównej Warszawskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołd dla przedwojennych uczestników Konkursu Chopinowskiego. Słuchowisko "Nokturn na cztery ręce" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 06:35
Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowiska Tomasza Lerskiego i Tomasza Zaperta pt. "Nokturn na cztery ręce" w reżyserii Tomasza Zacharewicza.
rozwiń zwiń