"Myślcie sobie, co chcecie". Premierowe słuchowisko w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2022 21:00
Jak w każdej, dobrze skrojonej komedii, w "Myślcie sobie, co chcecie" mamy dynamiczną akcję z wieloma zwrotami, brawurowo wyrazistych bohaterów, a wszystko zanurzone w gęstym sosie refleksji nad kondycją ludzkości.
Kadr z nagrania słuchowiska Myślcie sobie, co chcecie
Kadr z nagrania słuchowiska "Myślcie sobie, co chcecie"Foto: Wojciech Kusiński/PR

Piotr Skotnicki powraca z kolejną szaloną komedią (wcześniej "Wielkie porządki w Klubie Patriotów", "Spokojna głowa, czyli kryzys wieku niemowlęcego"). Tym razem całość utrzymana jest w klimacie apokaliptycznej farsy fantastyczno-naukowej. Jak w każdej, dobrze skrojonej komedii, mamy tu dynamiczną akcję z wieloma zwrotami, brawurowo wyrazistych bohaterów, a wszystko zanurzone w gęstym sosie refleksji nad kondycją ludzkości. W tym trudnym czasie warto spojrzeć na samych siebie z życzliwym dystansem. Jeśli jednak pewnego dnia ktoś lub coś zacznie czytać w waszych myślach… lepiej o tym nie myśleć!

Piotr Skotnicki "Myślcie sobie, co chcecie"

Reżyseria: Piotr Skotnicki

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka i wykonanie: Piotr Skotnicki

Kierownictwo produkcji: Mateusz Wyderka

Obsada: Szymon Kuśmider, Krzysztof Stelmaszyk, Joanna Jeżewska, Emilia Krakowska, Angelika Kurowska, Bartosz Obuchowicz, Mateusz Wyderka, Rafał "Pono" Poniedzielski, Jan Warenycia

Posłuchaj
40:06 Słuchowisko w Jedynce 29.05.2022.mp3 "Myślcie sobie, co chcecie" (Słuchowisko w Jedynce)

Zobacz także:

Radiowy teatr wyobraźni jest rówieśnikiem Polskiego Radia. Powstała przed dziewięćdziesięcioma laty polska radiofonia publiczna wpisuje się w historię tych narodowych radiofonii, w których od początku zwracano uwagę na fakt, że radio może służyć nie tylko przekazowi informacji, ale również pewnych form artystycznych.

***

Na słuchowisko "Myślcie sobie, co chcecie" zapraszaliśmy w niedzielę (29.05) tuż po godz. 21.00.

DS

Czytaj także

Kinga Głyk, talent i skromność. Reportaż "Dama PiK" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2021 11:30
Kinga Głyk, uważana za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia, od 12. roku życia występowała z ojcem (wibrafon) i bratem (perkusja) w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. Trio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka daje siłę" - reportaż Joanny Bogusławskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2022 07:40
W geście solidarności z artystami ukraińskimi europejskie instytucje oferują wsparcie, zapraszając muzyków do swych gmachów. Dzięki tak wyjątkowej idei Kyiv Symphony Orchestra otrzymała zgodę na wyjazd z ogarniętego wojną kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Barwna kurka" - wspomnienie Ewy Michałowskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2022 14:41
W wieku 57 lat, 10 kwietnia, odeszła Ewa Michałowska. Reportażystka, społeczniczka, krótkofalowiec. Miłośniczka drobiu ozdobnego - do tego stopnia, że na studiach w akademiku mieszkała z kurą.
rozwiń zwiń