Kirszenbaum i "Się". Mistrzowie folk grotesque wydają drugą płytę

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 13:00
Po świetny debiucie "Stypa komedianta" duet Kirszenbaum wydali właśnie nową płytę "Się". To efekt podróży po Madre de Dios i wiedeńskich muzeach, okraszony odniesieniami do ayahuaski czy Batmana oraz wierszem Marcina Świetlickiego.
Audio
Jakub Wiśniewski i Kacper Szpyrka i ich najnowszy album Się.
Jakub Wiśniewski i Kacper Szpyrka i ich najnowszy album "Się".Foto: mat. pras.

"Stypa komedianta", fonograficzny debiut duetu Kirszenbaum, zawiera repertuar, którym duet zapewnił sobie nagrodę podczas Konkursu Muzyki Folkowej festiwalu Nowa Tradycja 2018 "za szczerość, oryginalność i młodzieńczą energię". Jak twierdzą muzycy, album „ujarzmia całe zoo na wpół świadomych folkowych inspiracji”.

Jakub Wiśniewski i Kacper Szpyrka potwirdzają, że ich najnowsze dzieło - album "Się" - jest w głównych założeniach kontynuacją tego nurtu. Muzycy nadal inspirują się przede wszystkim z literaturą, filozofią czy fantastyką.

CZYTAJ

"Ta płyta jest próbą zamknięcia chaosu płynącego z naszych inspiracji w dyby" - Kirszenbaum o płycie "Stypa komedianta"


Kirszenbaum Kirszenbaum

Melanż inspiracji oraz szaleństwo to dwie kategorie, które pomagają spiąć zainteresowania i podejście do muzyki Jakuba Wiśniewskiego i Kacpra Szpyrki w jedną całość.  - Nie odcinamy się od poprzedniego albumu, jest to kontynuacja wielu rzeczy, które zaczęliśmy "Stypą komedianta". Idziemy w tym samym kierunku, ale dalej. Rozwijamy instrumentarium i więcej pracowaliśmy nad brzmieniem. Nie jest to rewolucja, ale na pewno krok naprzód.

***

Tytuł audycji: Tu jest muzyka 

Prowadziła: Aleksandra Tykarska

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 20.11

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak