Nowa audycja w Programie 1 - "Wieczór z operą i operetką"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 15:38
W środę (21.04) na antenie radiowej Jedynki pojawi się nowa, cykliczna audycja "Wieczór z operą i operetką". Jej gospodarzem będzie Robert Kamyk, a pierwszą bohaterką - Aleksandra Kurzak.
Koncert plenerowy opery Madame Butterfly w Warszawie na placu Defilad w 2019 roku. W rolach głównych operowej historii miłosnej występują Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna
Koncert plenerowy opery "Madame Butterfly" w Warszawie na placu Defilad w 2019 roku. W rolach głównych operowej historii miłosnej występują Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna Foto: PAP/Marcin Obara

kurzak aleksandra pap 1200x660.jpg
Aleksandra Kurzak: mama jest moją nauczycielką, zawdzięczam jej mój warsztat techniczny

Aleksandra Kurzak to najsłynniejsza dzisiaj na świecie polska śpiewaczka operowa, znana publiczności głównych teatrów operowych, takich jak: Metropolitan Opera, La Scala czy Covent Garden. Posłuchamy utworów z jej płyty "Desire" oraz duetów miłosnych, nagranych wspólnie z mężem - wybitnym tenorem - Roberto Alagną. 

Aleksandra Kurzak - temat/YouTube

***

Do słuchania audycji "Wieczór z operą i operetką" w środę (21.04) o godz. 21.05 zaprasza Robert Kamyk.

ag

Zobacz więcej na temat: Aleksandra Kurzak opera

Czytaj także

Aleksandra Kurzak: klucz do "Traviaty" zapisany jest w partyturze

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 15:26
- Jeśli dokładnie spojrzymy na to, co napisał Verdi, to naprawdę nie trzeba tutaj wymyślać zbyt dużo. Wystarczy trzymać się tego, co jest napisane w partyturze i kreowanie postaci wyjdzie znakomicie - mówiła w Dwójce znakomita sopranistka, która w sobotę (18.01) wystąpiła w Nowym Jorku w operze "Traviata" Giuseppe Verdiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Desire". Aleksandra Kurzak: śpiewanie takiego repertuaru było moim pragnieniem

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 11:36
- Od mojego debiutu na scenie minęło już 20 lat. Moje role w większości to były komedie, bądź to mozartowskie czy też belcanto. Zawsze jednak bardzo ciągnęło mnie do repertuaru werystycznego, do Pucciniego i właśnie do Verdiego. To rzeczywiście repertuar bardzo bliski memu sercu - mówiła światowej sławy śpiewaczka o swojej najnowszej płycie pt. "Desire".
rozwiń zwiń