"Jerzy Duduś Matuszkiewicz - 90 lat minęło". Za nami retransmisja koncertu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 09:49
We wtorkowy wieczór zaprosiliśmy do ponownego wysłuchania koncertu poświęconego twórczości nestora polskiego jazzu i muzyki filmowej - Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza. 
Trio Andrzeja Jagodzińskiego i Agnieszka Wilczyńska
Trio Andrzeja Jagodzińskiego i Agnieszka WilczyńskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert odbył się 19 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. 

Wystąpiło Trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie: Andrzej Jagodziński (fortepian), Adam Cegielski (kontrabas), Czesław "Mały" Bartkowski (perkusja) z gościnnym udziałem Agnieszki Wilczyńskiej (śpiew) i Roberta Majewskiego (trąbka). W repertuarze znalazły się najbardziej znane utwory Matuszkiewicza w aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego i Roberta Majewskiego.

Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz (ur. w 1928 roku w Jaśle) to legendarny muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor wielu popularnych piosenek oraz muzyki do filmów (m.in. "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Nie lubię poniedziałku", "Poszukiwany, poszukiwana") i seriali i z czasów PRL-u (m.in. "Alternatywy 4", "Czterdziestolatek", "Janosik", "Kapitan Sowa na tropie", "Kolumbowie", "Podróż za jeden uśmiech", "Przygody psa Cywila", "Stawiam na Tolka Banana", "Stawka większa niż życie", "Wojna domowa").

*** 

Na retransmisję koncertu zapraszaliśmy w poniedziałek (11.05) o godz. 21.00

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze… – Wiosna". Wyśmienite występy Paris Combo i Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 21:20
W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie zakończył się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze…". Na scenie wystąpiła francuska grupa Paris Combo oraz Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To, co najpiękniejsze...". Krzysztof Czabański: ten cykl wypełnia misję mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 23:15
- Koncerty z cyklu "To, co najpiękniejsze…" są wypełnianiem misji mediów publicznych. Dlatego, że składają się z dwóch części: najpierw Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie gra utwory poważnych kompozytorów, ale w lżejszym wydaniu, a następnie mamy muzykę popularną, rozrywkową, ale ambitną - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń