Swingujący Chopin Filipa Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 12:05
Bohaterem drugiego koncertu z cyklu "Chopin na żywo" był Filip Wojciechowski, pianista–wirtuoz, laureat Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, ale również doskonały jazzman.
Audio
  • Koncert Filipa Wojciechowskiego z cyklu "Chopin jam sassion" (Koncert chopinowski/Jedynka)
Filip Wojciechowski
Filip WojciechowskiFoto: Maciej Rozwadowski/PAP

Podczas koncertu w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana Filip Wojciechowski zaprezentował swingujące interpretacje klasycznych kompozycji Fryderyka Chopina w nieczęsto spotykanej na świecie syntezie kompetencji i artystycznej wizji. Co ciekawe, był to ostatni występ pianisty przed wyjazdem na koncerty do Los Angeles.

Czytaj także
pawlik-wlodek 1200.jpg
Posłuchaj, jak Włodek Pawlik gra Chopina!

Cykl "Chopin na żywo" będzie składał się z ośmiu koncertów, organizowanych co niedzielę w Studiu im. W. Szpilmana. Publiczność i radiosłuchacze usłyszą zarówno jazzowe, jak i klasyczne interpretacje chopinowskie. W części zatytułowanej "Chopin jam sassion" przed Filipem Wojciechowskim wystąpił Włodek Pawlik. Następni w kolejności będą Paweł Kowalski (30.10) i Andrzej Jagodziński (6.11).

Koncert Filipa Wojciechowskiego prowadził Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Cykl powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

Tytuł audycji: Koncert chopinowski

Data emisji: 23.10.2016

Godzina emisji: 23.06

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj, jak Włodek Pawlik gra Chopina!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 12:15
W niedzielę 16 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbył się pierwszy koncert z cyklu "Chopin na żywo". Swoje interpretacje utworów najsłynniejszego polskiego kompozytora przedstawił laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń