Chopinowskie jam session Pawła Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2016 09:00
Gwiazdą trzeciego koncertu z cyklu "Chopin na żywo" był wybitny pianista Paweł Kowalski.
Audio
  • Chopinowskie Jam session - Paweł Kowalski (Koncert chopinowski/Jedynka)

Paweł Kowalski nie tylko wspaniale interpretuje chopinowskie dzieła, lecz także - jak mało kto - opowiada o muzyce, jej kontekście oraz tych, którzy przeszli do historii jako wybitni interpretatorzy muzyki Fryderyka Chopina.

Cykl "Chopin na żywo" składa się z ośmiu koncertów, organizowanych co niedzielę w Studiu Koncertowym PR im. Władysława Szpilmana. Publiczność i radiosłuchacze usłyszą zarówno jazzowe, jak i klasyczne interpretacje chopinowskie. W części zatytułowanej "Chopin jam sassion" przed Pawłem Kowalskim wystąpili Włodek Pawlik i Filip Wojciechowski.

Koncert Filipa Wojciechowskiego prowadził Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Cykl powstał we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

Audycja: "Koncert chopinowski" 

Data emisji: 30.10.2016

Godz. emisji: 23.08

pg/jp/ab

Czytaj także

Posłuchaj, jak Włodek Pawlik gra Chopina!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 12:15
W niedzielę 16 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana odbył się pierwszy koncert z cyklu "Chopin na żywo". Swoje interpretacje utworów najsłynniejszego polskiego kompozytora przedstawił laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Swingujący Chopin Filipa Wojciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 12:05
Bohaterem drugiego koncertu z cyklu "Chopin na żywo" był Filip Wojciechowski, pianista–wirtuoz, laureat Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, ale również doskonały jazzman.
rozwiń zwiń