Adam Harasiewicz interpretuje utwory Chopina

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:00
- Adam Harasiewicz czuje Chopina jak mało kto. Jego gra jest zawsze autentyczna, ujmująca, zawsze piękna i wzruszająca. Zawsze także wzrusza i olśniewa wirtuozowskim szlifem, każdy utwór to prawdziwy brylant - podkreślał Adam Rozlach.
Audio
  • Fryderyk Chopin w interpretacji Adama Harasiewicza (Koncert Chopinowski/Jedynka)
Profesor Zbigniew Drzewiecki wręcza I nagrodę Adamowi Harasiewiczowi, laureatowi V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina
Profesor Zbigniew Drzewiecki wręcza I nagrodę Adamowi Harasiewiczowi, laureatowi V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. ChopinaFoto: PAP/CAF

Seng gin_1200.jpg
Seong–Jin Cho gra ballady Fryderyka Chopina

Adam Harasiewicz triumfował w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 1955 roku, zostając drugim polskim pianistą, który w nim zwyciężył. Sukces ten był początkiem jego międzynarodowej kariery. W kolejnych latach koncertował w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W 1958 występował na Wystawie Światowej w Brukseli, a w 1960 roku brał udział w wielu koncertach z okazji 150. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina m.in. w siedzibie ONZ.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Audycja: "Koncert chopinowski" 

Prowadził: Adam Rozlach

Data emisji: 1.01.2016

Godz. emisji: 23.06

gs

Czytaj także

"Chopin na żywo". Ostatni koncert z cyklu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 09:45
Wystąpił Łukasz Krupiński - zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino, gdzie zdobył także nagrodę publiczności, krytyków muzycznych i orkiestry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interpretacje Chopina na Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 10:55
Prezentujemy najciekawsze interpretacje muzyki Fryderyka Chopina zarejestrowane podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interpretacje Chopina na Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego (cz. 2)

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 10:21
Prezentujemy kolejne najciekawsze interpretacje muzyki Fryderyka Chopina zarejestrowane podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń