X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Harasiewicz interpretuje utwory Chopina

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 13:00
- Adam Harasiewicz czuje Chopina jak mało kto. Jego gra jest zawsze autentyczna, ujmująca, zawsze piękna i wzruszająca. Zawsze także wzrusza i olśniewa wirtuozowskim szlifem, każdy utwór to prawdziwy brylant - podkreślał Adam Rozlach.
Audio
  • Fryderyk Chopin w interpretacji Adama Harasiewicza (Koncert Chopinowski/Jedynka)
Profesor Zbigniew Drzewiecki wręcza I nagrodę Adamowi Harasiewiczowi, laureatowi V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina
Profesor Zbigniew Drzewiecki wręcza I nagrodę Adamowi Harasiewiczowi, laureatowi V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. ChopinaFoto: PAP/CAF

Seng gin_1200.jpg
Seong–Jin Cho gra ballady Fryderyka Chopina

Adam Harasiewicz triumfował w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 1955 roku, zostając drugim polskim pianistą, który w nim zwyciężył. Sukces ten był początkiem jego międzynarodowej kariery. W kolejnych latach koncertował w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W 1958 występował na Wystawie Światowej w Brukseli, a w 1960 roku brał udział w wielu koncertach z okazji 150. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina m.in. w siedzibie ONZ.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Audycja: "Koncert chopinowski" 

Prowadził: Adam Rozlach

Data emisji: 1.01.2016

Godz. emisji: 23.06

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin na żywo". Ostatni koncert z cyklu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 09:45
Wystąpił Łukasz Krupiński - zwycięzca VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w San Marino, gdzie zdobył także nagrodę publiczności, krytyków muzycznych i orkiestry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interpretacje Chopina na Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 10:55
Prezentujemy najciekawsze interpretacje muzyki Fryderyka Chopina zarejestrowane podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Interpretacje Chopina na Konkursie Pianistycznym im. Paderewskiego (cz. 2)

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 10:21
Prezentujemy kolejne najciekawsze interpretacje muzyki Fryderyka Chopina zarejestrowane podczas X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń