"Chopin na żywo": Julia Kociuban w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana

Pianistka zagrała: Fantazję f-moll op. 49, Rondo a la Mazur F-dur op. 5,  dwa Nokturny z op. 62: H-dur nr 1 i E-dur nr 2 oraz Andante spianato i Grande Polonaise Brillante op. 22.
Julia Kociuban
Julia KociubanFoto: Print Screen z Youtube/The Cliburn
O Audycji

Julia Kociuban uważana jest za jedną z czołowych pianistek swojego pokolenia. Jej debiutancka płyta „Schumann, Chopin, Bacewicz” została uznana przez krytyków za jeden z najciekawszych polskich pianistycznych debiutów fonograficznych ostatnich lat.

Prowadzi intensywną działalność koncertową. Występowała w największych salach koncertowych w Europie (m.in. Herkulessaal w Monachium, Konzerthaus w Wiedniu, Konzerthaus w Berlinie, Laeiszhalle w Hamburgu), Północnej Ameryce oraz Azji. Była zapraszana na najbardziej prestiżowe festiwale muzyczne w tym m.in. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny w La Roque d’Antheron, Festiwal Pianistyczny Young Euro Classic w Berlinie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju czy Kissinger Sommer w Bad Kissingen.

Regularnie koncertuje z towarzyszeniem różnych orkiestr kameralnych i symfonicznych. Współpracowała z wieloma cenionymi dyrygentami w Polsce i za granicą. Wśród nich widzimy takie postaci jak: Howard Griffiths, Hans Graf, Nemme Järvi, Kristjan Järvi, Lahav Shani, Heribert Beissel, Aziz Shokhakimov, Ken-David Masur, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Paweł Przytocki, Marek Pijarowski, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Łukasz Borowicz.

Dokonała szeregu nagrań radiowych, telewizyjnych oraz płytowych m.in. dla wytwórni DUX, Gramola oraz Sony Classical.

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität Mozarteum w Salzburgu, gdzie studiowała u Prof. Piotra Palecznego oraz Prof. Pavla Gililova.

Prócz działalności artystycznej prowadzi działalność pedagogiczną wykładając na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz realizując kursy mistrzowskie w całej Europie. Jest także pomysłodawczynią i dyrektorem Bacewicz International Summer Music Academy w Łodzi.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 23.07

kh


Playlista