X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Łuszczewski gra koncert z cyklu "Chopin na żywo"

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 23:05
W Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana zagrał tym razem Rafał Łuszczewski, absolwent katowickiej AM w kl. prof. Andrzeja Jasińskiego w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
Audio
zdj. ilustracynje
zdj. ilustracynjeFoto: shutterstock.com

Jest również absolwentem WSM im. F. Liszta w Weimarze, gdzie ukończył Koncertowe Studia Podyplomowe pod okiem Lazara Bermana. Doskonalił także swe umiejętności we Włoszech, w Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Imola. Ponadto istotny wpływ na ukształtowanie jego artystycznego oblicza miał Maestro Alexis Weissenberg. Swoje umiejętności doskonalił też na kursach mistrzowskich, kształcąc się m.in. pod kierunkiem Krystiana Zimermana, Gyorgy Seboka i Johna O'Conora.

Kunszt artystyczny Pianisty potwierdziły najwyższe laury na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. "Clara Schumann" w Niemczech, "Maria Canals" w Hiszpanii, "Luis Sigall" w Chile oraz "Dinu Lipatti" pod patronatem UNESCO w Bukareszcie. Za osiągnięcia artystyczne otrzymał trzykrotnie stypendium Ministra Kultury i Sztuki RP. Był trzykrotnie laureatem konkursu stypendialnego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego działalność artystyczna uhonorowana została ponadto nagrodą Prezydenta Rumunii, wyróżnieniem Rady Miasta Rio de Janeiro oraz Nagrodą Artystyczną Wojewody Opolskiego, a także specjalnym wyróżnieniem Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju oraz nagrodą Festiwalu Pianistyki Polskiej. Pianista jest również stypendystą Rządu Niemieckiego (DAAD).

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Prowadzi: Adam Rozlach
Data emisji: 22.12.2019

Godzina emisji: 23.07

ag


                  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyki w dziedzinie muzyki poważnej rozdane

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 10:08
12 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zostały wręczone nagrody Fryderyki 2019 w dziedzinie muzyki poważnej. Statuetki zostały rozdane w ośmiu kategoriach, ponadto wręczono dwa Złote Fryderyki za całokształt twórczości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin w interpretacji Bernarda Ringeissena

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 12:05
Z taśm archiwalnych Polskiego Radia posłuchaliśmy gry ulubieńca warszawskiej publiczności, laureata IV Nagrody V Konkursu Chopinowskiego z 1955 r. - francuskiego pianisty Bernarda Ringeissena.
rozwiń zwiń