Kompozycje Fryderyka Chopina w interpretacji pianisty Krzysztofa Książka

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 08:30
W audycji "Koncert Chopinowski" można posłuchać jak Krzysztof Książek - laureat II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w 2015 roku, uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków w I Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim na Instrumentach Historycznych - gra Mazurki op.op. 7 i 50, Preludium cis-moll op. 45 i Fantazję f-moll op. 49.
zdj. il.
zdj. il. Foto: shutterstock.com/noophoto

Posłuchaj
46:44 2021_03_28 23_08_19_PR1_Koncert_Chopinowski.mp3 Fryderyk Chopin w interpretacji pianisty Krzysztofa Książka (Koncert Chopinowski/Jedynka)

 

pomnik Fryderyk Chopin Łazienki Koncerty Chopinowskie free shutter 1200.jpg
Radio Chopin

Krzysztof Książek (ur. 5 sierpnia 1992 w Krakowie) rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku dziewięciu lat, w klasie fortepianu Grażyny Hesko-Kołodzińskiej w Szkole Muzycznej I stopnia Nr 1 im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie. Od 2005 roku kształcił się pod okiem prof. Stefana Wojtasa, najpierw jako uczeń szkoły muzycznej II stopnia, następnie jako student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, którą ukończył. Kształcił się także w ramach studiów podyplomowych w klasie Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannowerze.

Koncertował - poza Polską - w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, na Słowacji i na Węgrzech. Wziął udział w takich festiwalach jak m.in.: 67. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, XVIII Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych Silesia, V Ogólnopolski Festiwal Promocyjny Sierpień Talentów i II Festiwal Premia Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.


Czytaj także:


Laureat m.in.: Konkursu im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej (I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów Chopina oraz nagroda japońskiej grupy sponsorów Kigoukai - Płock 2008), XV Concurs International de Piano Ricard Vines (II miejsce - Lleida, Hiszpania 2009), The International Chopin Piano Competition (I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna - Lwów, Ukraina 2010), VI Concorso Internazionale Pianistico Citta di Avezzano (I nagroda - Avezzano, Włochy 2011), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina (III nagroda - Warszawa 2011), I Międzynarodowy Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych (III miejsce, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie mazurków, ufundowana przez Polskie Radio).

Jest także półfinalistą i laureatem dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureatem III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018).

***

Audycja: Koncert Chopinowski

Prowadzi: Adam Rozlach

Data emisji: 28.03.2021 r.

Godzina emisji: 23.05

Jedynka/Wikipedia/kk

Czytaj także

"Polski pejzaż" Marii Gabryś-Heyke

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 09:00
"Polski pejzaż" to tytuł arcyciekawej płyty Marii Gabryś-Heyke, która wybrane nokturny i mazurki Fryderyka Chopina gra na historycznym Broadwoodzie z 1846 roku (Sarton 2020). Materiał został zarejestrowany w Pałacu w Chrzęsnem w styczniu 2017 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgierski pianista Gábor Farkas gra dzieła Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 07:30
W audycji "Koncert Chopinowski" zaprezentowaliśmy najciekawsze pozycje z chopinowskiej płyty Węgra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykański pianista Eugen Indjic gra utwory Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 11:26
Laureat VIII Konkursu Chopinowskiego (1970) - Eugen Indjic, grał Sonatę b-moll op. 35, Scherzo cis-moll op. 39 i Nokturn c-moll op. 48 nr 1. Audycja dedykowana była pamięci Stanisława Dybowskiego, producenta tych płyt, w drugą rocznicę jego śmierci. 
rozwiń zwiń