X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Gajos pierwszym aktorem z tytułem doktora honoris causa

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 06:00
- Wchodziłem do tej szkoły trzy razy, bez rezultatu. Potem sobie trochę postudiowałem i popracowałem, a teraz doszło do tego, że ktoś postanowił uhonorować mnie tym wyróżnieniem - tak Janusz Gajos komentuje otrzymanie tytułu doktora honoris causa łódzkiej filmówki.
Audio
  • Janusz Gajos o swoim doktoracie honoris causa i studiowaniu w łódzkiej filmówce (Kulturalna Jedynka)
  • Zaproszenie na XX Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu (Kulturalna Jedynka)
  • Wystawa prac rosyjskiego malarza Maxima Kantora w Muzeum Narodowym w Gdańsku (Kulturalna Jedynka)
  • W Lublinie trwają XXI Konfrontacje Teatralne (Kulturalna Jedynka)
  • Gustaw Herling-Grudziński i apel o zachowaniu jego gabinetu w willi w Neapolu (Kulturalna Jedynka)
Janusz Gajos odbiera tytuł doktora honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi
Janusz Gajos odbiera tytuł doktora honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w ŁodziFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Artysta odebrał to wyróżnienie 7 października. Po raz pierwszy zostało ono przyznane aktorowi, wcześniej tytuł ten otrzymywali reżyserzy - m.in. Andrzej Wajda, Roman Polański, Jerzy Kawalerowicz czy Martin Scorsese.

W rozmowie z Agatą Gwizdałą Janusz Gajos wspominał swoje początki w filmie. - Przez profesor Marię Kaniewską na trzecim roku zostałem obsadzony w sporej, charakterystycznej roli. Kiedy zagraliśmy dwie sceny, reżyser zaprosiła mnie na przegląd materiału. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem się na ekranie, wróciłem do akademika i dostałem gorączki. Takie wrażenie zrobił na mnie ten obraz na dużym ekranie, zdałem sobie sprawę z tego, jak okrutnym urządzeniem jest kamera - opowiada aktor.

W audycji zaprosiliśmy też słuchaczy na dwa festiwale teatralne - do Nowego Sącza i Lublina oraz na wystawę prac Maxima Kantora w Gdańsku. Poinformowaliśmy też o apelu o zachowanie gabinetu Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w willi w Neapolu.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Rozmawiała: Agata Gwizdała

Gość: Janusz Gajos (aktor, doktor honoris causa Szkoły Filmowej w Łodzi)

Data emisji: 9.10.2016

Godzina emisji: 22.08

mg/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Gajos: bałem się, że ludzie mnie znienawidzą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 13:14
- W "Przesłuchaniu" gram potwora. Na planie mówiłem reżyserowi, że boję się, że na mój widok ludzie na ulicy będą rzucać we mnie kamieniami. Na szczęście tak nie było - wspomina aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Film "Excentrycy". Wojciech Pszoniak po słonecznej stronie ulicy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 20:24
- Jak powiedział Janusz Majewski, dzisiaj robi się filmy ponure i smutne. Zwrócił się tym samym do młodych twórców, by to zmienili, przeszli na słoneczną stronę. Potrzebne nam jest takie kino - tłumaczył w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rudolf Valentino - od fordansera do amanta

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2016 12:00
- Był pierwszym aktorem otoczonym kultem, rozszarpywanym przez fanki. Nawet jego samego to zdumiewało - mówił o aktorze w 90. rocznicę jego śmierci krytyk filmowy Andrzej Kołodyński.
rozwiń zwiń