X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podział w Grupie Wyszehradzkiej ws. Europy wielu prędkości?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 21:00
- Są różne geograficzne uwarunkowania - partnerstwa i sąsiedztwa - pozwalające na prowadzenie nie tylko takiej polityki europejskiej, w ramach regionu, jak wyznacza to Grupa Wyszehradzka - powiedział w radiowej Jedynce Wojciech Przybylski, redaktor naczelny "Visegrad Inside".
Audio
  • Podział w Grupie Wyszehradzkiej ws. Europy wielu prędkości? (Wyszehradio/Jedynka)
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej: premier Beatą Szydło, premierem Węgier Viktorem Orbanem, premierem Słowacji Robertem Fico oraz z premierem Czech Bohuslavem Sobotką
Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej: premier Beatą Szydło, premierem Węgier Viktorem Orbanem, premierem Słowacji Robertem Fico oraz z premierem Czech Bohuslavem SobotkąFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Prezydent Francji Emmanuel Macron opowiada się za Europą wielu prędkości. Ta wizja nie jest dobrze odbierana w krajach Grupy Wyszehradzkiej (V4). Zdaniem gościa audycji "Wyszehradio" Wojciecha Przybylskiego, to się jednak zmienia. Coraz przychylniej - jak zauważył - na tę koncepcję patrzą Słowacja i Czechy. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji "Wyszehradio" także:

Jaka przyszłość czeka Grupę Wyszehradzką? Jak ona wygląda z punktu widzenia Brukseli? - Trwałość Grupy Wyszehradzkiej będzie trwała, jak długo te cztery kraje będą łączyć wspólne interesy w Unii Europejskiej i wspólna walka, by je przeforsować - oceniła korespondentka Polskiego Radia z tego miasta Beata Płomecka. Zapraszamy do wysłuchania całego komentarza.

Węgry były gościem specjalnym zakończonego w sobotę (2.09) Pannonica Folk Festival w Barcicach koło Starego Sącza. Kulturę tego kraju przybliżano poprzez muzykę, taniec, czy kuchnię regionalną. Najmłodsi poznawali ją zaś przez zabawę - dla nich powstała Węgierska Wioska Dziecięca. W audycji można wysłuchać reportażu z tego wydarzenia.

***

"Wyszehradio" to cykliczna audycja powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych naszych krajów, a przez to przybliżenie społeczeństw państw należących do V4.

Do słuchania zapraszamy w każdą niedzielę w godz. 20.30-21.00.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadził: Michał Żakowski

Gość: Wojciech Przybylski (redaktor naczelny "Visegrad Inside")

Data emisji: 3.09.2017

Godzina emisji: 20.30

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

III Zjazd Karpacki. "Przyjeżdżają tu ludzie, którzy kochają góry"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 22:22
W Istebnej na Śląsku Cieszyńskim zakończył się III Zjazd Karpacki. - Mamy sporo znajomych, którzy chcieli utrzymać współpracę i spotykać się - mówił o tym wydarzeniu w radiowej Jedynce Piotr Kohut, wiceprezes Związku Podhalan w Polsce.
rozwiń zwiń