X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"UE nadal nie odpowiada na problem dotyczący imigracji"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 18:14
W środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzucił skargi Słowacji i Węgier na nielegalność unijnego mechanizmu relokacji uchodźców. Orzeczenie skomentował w radiowej Jedynce Wojciech Przybylski ("Visegrad Inside", "Res Publica").
Audio
  • Wojciech Przybylski o orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE odrzucającym skargi Węgier i Słowacji na nielegalności mechanizmu relokacji uchodźców (Wyszehradio/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fishman64/Shutterstock

Jak zwrócił uwagę ekspert, oba państwa skarżące - członkowie Grupy Wyszehradzkiej - w reakcji na orzeczenie Trybunału zachowały się każde inaczej.

- Słowacy przyjęli to ze spokojem. Zresztą oni nie są krytykowani w raportach Komisji Europejskiej. W jakimś sensie partycypują w mechanizmach solidarnościowych. Nawet jeżeli nie przyjmują dużej liczby uchodźców, to dzielą się kosztami. Zupełnie odmienną, radykalną wręcz, pozycję przyjął rząd Viktora Orbana. Jego minister spraw zagranicznych powiedział, że Węgry sprzeciwiają się przyjmowaniu jakichkolwiek imigrantów spoza UE, co jest zaostrzeniem dotychczasowego stanowiska - tłumaczył Wojciech Przybylski.

Gość Jedynki zauważył również, że Unia Europejska nadal nie odpowiada na problem dotyczący imigracji. - Podczas niedawnego Forum Ekonomicznego w Krynicy Charles Clark, były minister spraw wewnętrznych Wlk. Brytanii, także zajmował stanowisko podtrzymujące poniekąd krytykę płynąca z krajów wyszehradzkich mówiącą o tym, że UE potrzebuje jakiegoś mechanizmu dot. imigracji, by upewnić swoich mieszkańców co do ilości i typów imigrantów, których zamierzamy przyjmować w Unii. Krytykował przy tym sam mechanizm relokacyjny - relacjonował redaktor naczelny "Visegrad Inside".

Czy Polska może liczyć na sojuszników w sprawie zatrzymania forsowanych przez Francję zmian w unijnej dyrektywie o pracownikach delegowanych, dowiesz się z nagrania audycji. Tam również o projekcie New Europe 100, którego celem jest wskazanie 100 innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej oraz przyspieszony kurs nauki języka węgierskiego.

***

"Wyszehradio" to cykliczna audycja powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych naszych krajów, a przez to przybliżenie społeczeństw państw należących do V4.

Do słuchania zapraszamy w każdą niedzielę w godz. 16.05-16.30.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Wojciech Przybylski ("Visegrad Inside", "Res Publica")

Data emisji: 10.09.2017

Godzina emisji: 16.05

pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podział w Grupie Wyszehradzkiej ws. Europy wielu prędkości?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 21:00
- Są różne geograficzne uwarunkowania - partnerstwa i sąsiedztwa - pozwalające na prowadzenie nie tylko takiej polityki europejskiej, w ramach regionu, jak wyznacza to Grupa Wyszehradzka - powiedział w radiowej Jedynce Wojciech Przybylski, redaktor naczelny "Visegrad Inside".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ Węgier: Grupa Wyszehradzka pozostaje zjednoczona

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 15:19
- Grupa Wyszehradzka pozostaje generalnie zjednoczona mimo prób jej podzielenia i dotyczy to także sprawy migracji – oświadczył minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto w rozmowie z agencją MTI.
rozwiń zwiń