X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest nowy plan reformy Unii Europejskiej. Co na to Grupa Wyszehradzka?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 17:00
Emmanuel Macron chce zmian w Unii Europejskiej. Prezydent Francji mówił kilka dni temu, że jego zdaniem trzeba m.in. utworzyć osobny budżet dla krajów strefy euro i stanowisko wspólnego ministra finansów. O sprawie mówił w audycji "Wyszehradio" Jakub Groszkowski, analityk z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • Jaka będzie przyszłość projektu europejskiego? (Jedynka/Wyszehradio)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Jakub Groszkowski tłumaczył, że Czesi, Słowacy i Węgrzy patrzą na te propozycje trochę z perspektywy niemieckiej. Jak mówił, Niemcy są dla państw tego regionu głównym sojusznikiem, partnerem, jeśli chodzi o kwestię przyszłości UE.

- Dla nich nie jest kusząca propozycja tworzenia strefy euro, jako jądra, w którym przypływy finansowe z bogatszych państw będą kierowane do państw z problemami finansowymi - podkreślił gość Jedynki.

Wysłuchaj całej audycji, w której mówiliśmy także o tym, czy łatwo nauczyć się języka węgierskiego.

***

"Wyszehradio" to cykliczna audycja powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych naszych krajów, a przez to przybliżenie społeczeństw państw należących do V4.

Do słuchania zapraszamy w każdą niedzielę w godz. 16.05-16.30.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Magdalena Skajewska

Gość: Jakub Groszkowski (analityk z Ośrodka Studiów Wschodnich)

Data emisji: 1.10.2017

Godzina emisji: 16.05

mr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będą wyższe podatki dla firm internetowych spoza UE? Deklaracje na szczycie w Tallinie

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017 21:33
Unia Europejska zaproponuje w przyszłym roku wyższe podatki dla firm internetowych spoza Wspólnoty. Chodzi o to, aby firmy z Unii i spoza niej były obciążone w równym stopniu i tym samym zwiększyła się konkurencyjność przedsiębiorstw ze Starego Kontynentu. Takie deklaracje padły na zakończenie zorganizowanego w Estonii szczytu cyfrowego. Wzięli w nim udział przywódcy 28 krajów Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń