X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Apel ekologów Grupy Wyszehradzkiej. Chcą walczyć ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 17:32
- Smog jest problemem wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wystosowując apel do rządów i samorządów, chcemy wspólnie walczyć z tym zjawiskiem - powiedziała na antenie Jedynki Emilia Piotrkowska z Warszawskiego Alarmu Smogowego.
Audio
  • Grupa Wyszehradzka ma problem ze smogiem. Apel ekologów (Wyszehradio/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Mateusz Skoneczny

Zanieczyszczenie powietrza doskwiera wszystkim krajom Grupy Wyszehradzkiej. Organizacje zajmujące się zwalczaniem smogu w tych krajach wystosowały apel do rządów i samorządów, by razem zmierzyć się z tym problemem.

Apel zawiera trzy punkty dotyczące najważniejszych przyczyn smogu. Jest to przemysł, niska emisja oraz transport. Jeżeli chodzi o niską emisję to główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w naszych krajach jest ogrzewanie mieszkań przy użyciu paliw stałych. We wszystkich krajach zauważyliśmy, że poważnym problemem jest też spalanie śmieci. Teoretycznie każdy kraj z Grupy Wyszehradzkiej ma regulacje, ale w praktyce nie są respektowane - powiedziała Emilia Piotrowska.

Dodała, że bardzo ważny jest też transport drogowy, który jest głównym źródłem zanieczyszczeń. - Proponowane rozwiązania zawierają np. uprzywilejowanie transportu publicznego względem indywidualnego. Z naszych rozmów wynika, że trudno zaproponować konkretne regulacje i ustawy. Możemy natomiast zaproponować konkretne kierunki, co powinno być zrobione. Ważne by nie rozdzielać, co jest w kompetencji rządu a co samorządu, bo w każdym z tych krajów wygląda to trochę inaczej - dodała Piotrowska.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Materiał o apelu ekologów V4: Aleksander Ziemiańczyk

Gość: Emilia Piotrkowska (Warszawski Alarm Smogowy)

Data emisji: 26.11.2017

Godzina emisji: 16.06

koz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak