X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy słowacki minister finansów zostanie szefem eurogrupy?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 17:30
- To, czy Ivan Mikloš zostanie szefem eurogrupy, w dużej mierze zależy od odpowiedzialnego zachowania państw Grupy Wyszehradzkiej - powiedział na antenie Jedynki Wojciech Przybylski z kwartalnika Visegrad Insight.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Słowacki minister finansów Ivan Mikloš zgłosił swoją kandydaturę na szefa eurogrupy, która przewodniczy spotkaniom ministrów finansów państw strefy euro. Funkcja ta jest uważana za jedną z najważniejszych w UE. Czy Słowak ma szanse?

- Faktycznie pod względem układu sił minister finansów zgłosił swoją kandydaturę i słowacki rząd liczy na to, że zostanie przyjęty na szefa eurogrupy. Słowak ma szanse pytanie tylko, czy Grupa Wyszehradzka będzie tutaj zaletą, czy obciążeniem. W końcu partnerzy z Europy Zachodniej postrzegają działania części krajów V4 w sposób krytyczny. Mamy, więc do czynienia z poważnym dylematem. Nie ulega jednak wątpliwości, że awans Słowaka, byłby wzmocnieniem proeuropejskiego kierunku, w którym zmierza ten kraj - powiedział Wojciech Przybylski. 

Gość Jedynki dodał, że "to, gdzie Słowacja znajdzie się w przyszłości zależy, od tego, co Europa jest w stanie zaproponować temu krajowi w wymiarze pragmatycznym". - Ważne jest, więc, by Grupa Wyszehradzka znowu nie wyskoczyła z jakimś działaniem, które skojarzy nas z awanturnikami i podważy wiarygodność Słowacji. W końcu Słowacja ze wszystkich państw V4 jest najbardziej zintegrowana z UE, mimo że jest najbardziej wysuniętym na Wschód przyczółkiem. Ten paradoks powoduje, że jest się czym emocjonować. Zresztą w interesie Polski jest to, by bliskie nam państwo miało większy wpływ na sprawy unijne - dodał Przybylski

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Michał Żakowski

Gość: Wojciech Przybylski (Visegrad Insight)

Data emisji: 03.11.2017 r.

Godzina emisji: 16.06

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Projekt słowacko-węgierskiego rurociągu ma pewne ryzyko"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 18:40
- Stworzenie gazociągu jest kluczowe, ale ważne jest też pytanie, skąd ten gaz będzie pochodził - podsumował na antenie Jedynki Bartłomiej Sawicki z portalu BiznesAlert.pl
rozwiń zwiń