X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Munk: mamy renesans turystyki pielgrzymkowej i religijnej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 17:01
- Obecnie mamy renesans turystyki pielgrzymkowej i religijnej. Ludzie poszukują takiego wędrowania tematycznego połączonego również z pewnym przeżyciem duchowym - mówiła w programie "Wyszehradio" Barbara Munk z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, opowiadając o projekcie "Szlak Maryjny (Światło ze wschodu)".
Audio
  • Barbara Munk z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie o projekcie "Szlak Maryjny" (Jedynka/Wyszehradio)
Święta Lipka - sanktuarium maryjne
Święta Lipka - sanktuarium maryjne Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

- Staraliśmy się to zrobić w taki sposób, aby przy zachęceniu turystów do skorzystania z naszych propozycji, pojawiły się również informacje o innych obiektach, nie tylko o obiektach kultu - mówił gość radiowej Jedynki opisując projekt "Szlak Maryjny (Światło ze wschodu)".

- Jeżeli w danej miejscowości znajdowało się jakieś muzeum tematycznie związane z wiodącym tematem projektu,  to je uwzględnialiśmy. Tak jak rzeźby, drogi krzyżowe, czy ogrody biblijne - dodała Barbara Munk. - Czyli nie są tylko sanktuaria, ale bardzo różne miejsca związane z turystycznym szlakiem - zapewniła.

Głównym celem projektu "Szlak Maryjny (Światło ze Wschodu)" realizowanego we współpracy z 12 partnerami polskimi i słowackimi jest opracowanie i wdrożenie spójnego zestawu działań mających na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego. W efekcie stworzenie nowego zintegrowanego produktu turystycznego w postaci szlaku pielgrzymkowego, opartego na sanktuariach i miejscach kultu maryjnego, który uwidoczni kulturowe, przyrodnicze, historyczne, społeczne i duchowe wartości pogranicza polsko-słowackiego.

Ponadto w audycji "Wyszehradio" rozmowa o międzynarodowej trasie Via Carpatia i poglądach politycznych młodzieży z Grupy Wyszehradzkiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Wyszehradio

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Barbara Munk (Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie)

Data emisji: 11.02.2017

Godzina emisji: 16.04

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: na Węgrzech Orban już zaczyna kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 21:39
- Kwestia cen gazu i opłat za energię elektryczną również w tych wyborach będzie ważną obietnicą wyborczą – mówił w Jedynce Wojciech Przybylski, redaktor naczelny pisma ”Visegrad Insight”. Mowa była również o muzeum boglarczyków, polskich uchodźców z czasów II wojny światowej, rocznicy powstania Grupy Wyszehradzkiej i wspólnym pakiecie atrakcji turystycznych grupy V4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel ekologów Grupy Wyszehradzkiej. Chcą walczyć ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 17:32
- Smog jest problemem wszystkich krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wystosowując apel do rządów i samorządów, chcemy wspólnie walczyć z tym zjawiskiem - powiedziała na antenie Jedynki Emilia Piotrkowska z Warszawskiego Alarmu Smogowego.
rozwiń zwiń