Misterium Wielkopostne Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 10:00
- Od małego byłam otoczona światem dźwięków muzyki sakralnej. W moim domu rodzinnym nie słuchało się niczego poza muzyką klasyczną i sakralną - mówi Agata Steczkowska.
Audio
  • Agata Steczkowska mówi o swoim Misterium Wielkopostnym (Mój świat dźwięków/Jedynka)
  • Misterium Wielkopostne Agaty Steczkowskiej (Mój świat dźwięków/Jedynka)
Agata Steczkowska
Agata SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

W pierwszej części audycji "Mój świat dźwięków" rozmawialiśmy o Misterium Wielkopostnym autorstwa Steczkowskiej. W części drugiej - wyemitowaliśmy je.

Utwór został wykonany blisko 11 lat temu. - Najbardziej w polskiej muzyce sakralnej podobają mi się pieśni wielkopostne. Takie, które znam bardzo dobrze od małego, i które ukochałam od pierwszego zasłyszenia, plus oczywiście śpiew gregoriański. Te pieśni były we mnie, odkąd pamiętam. Któregoś dnia po prostu usiadłam i pomyślałam, że je zaaranżuję. Dołożę do nich to, co sama czuję. Gdy tylko zaczęłam je sobie wyobrażać, to te nuty same zaczęły mi spływać do głowy. Usiadłam i je zapisałam, dając też przestrzeń na pewnego rodzaju improwizację - wspomina kompozytorka.

Do wykonania Misterium Wielkopostnego Agata Steczkowska zaprosiła m.in. swoje liczne rodzeństwo.

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków w cyklu Twarzą w twarz

Prowadzą: Agata Steczkowska i Marcin Kusy

Data emisji: 6 i 13.04.2017

Godzina emisji: 23.05

pg/mg

Czytaj także

Biografia Steczkowskich - dać odpór plotkom

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 12:39
Do księgarń trafia właśnie książka "Steczkowscy. Miłość wbrew regule. Osobista biografia rodziny". - Do jej napisania przygotowywałam się 30 lat, książka jest czystą prawdą, jest tam mnóstwo wypowiedzi świadków tej historii, znajomych, przyjaciół rodziny - mówi Agata Steczkowska.
rozwiń zwiń