X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eric Whitacre i jego muzyka sfer niebieskich

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 09:55
Eric Whitacre to dyrygent chóru, kompozytor, sensacja YouTube i model! Jego muzyka znajduje się wśród najpopularniejszych i najczęściej nagrywanych spośród żyjących kompozytorów.
Audio
  • Muzyka Erica Whiacre (Mój świat dźwięków/Jedynka)
Eric Whitacre (P) w roli dyrygenta chóru
Eric Whitacre (P) w roli dyrygenta chóruFoto: RonPorter/pixabay

Jego najnowszy projekt łączy całą planetę. Tysiące ludzi przyłączyły się do "Wirtualnego chóru". - On się wpisuje w to, o czym często mówimy, czyli o odkrywaniu swoich talentów - mówi Agata Steczkowska. - Muzyk chciał zostać gwiazdą i występować na scenach, choć na początku myślał o rocku, a wylądował w zupełnie innej przestrzeni dźwiękowej - uzupełnia Marcin Kusy.  

Urodził się 2 stycznia w Reno w amerykańskim stanie Newada, a tam każdy rodzi się kowbojem. Eric postanowił, że nie będzie kowbojem. Był analfabetą muzycznym, grał na syntezatorze, ale nie znał nut. W końcu postanowił, że będzie się kształcić w szkole muzycznej. Egzamin zdawał w wieku 18 lat i oczywiście go nie zdał. Ale jeden z egzaminatorów przesłuchał go na osobności. Okazało się, że miał świetną pamięć muzyczną i profesor zaproponował mu udział w chórze.

Czy Eric Whitacre zdecydował się zaśpiewać w chórze i jakie były dalsze jego losy? Posłuchaj całej audycji okraszonej nagraniami muzyki Whitacre'go.

***

Tytuł audycji: "Mój świat dźwięków" w cyklu

Prowadzą: Agata Steczkowska i Marcin Kusy

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 23.05

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chór Agaty Steczkowskiej z piosenkami babć

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 15:00
- Co miesiąc śpiewamy co innego, mamy kolejne 30 piosenek - tak dyrygentka Agata Steczkowska zapraszała w Jedynce na koncert swojego chóru dziecięcego pt. "Piosenka łączy pokolenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karumi - twórca blaszanych instrumentów

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 18:19
Instrumenty nazywają się handpan i przypominają blaszaną misę, która wydaje uspokajające, wibrujące dźwieki. Są nastrojone w różnych tonacjach i wydają harmoniczne wibracje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Handspanowcy w Polsce to społeczność kilkudziesięciu osób

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 13:06
- Być może w przyszłym roku uda się zorganizować jakieś spotkanie. Żeby choć kilka osób z Polski się spotkało i zaczęło ze sobą grać – powiedział w audycji Zbigniew Karumi Węgliński, twórca handspanów, blaszanych instrumentów.
rozwiń zwiń