"Piosenki filmowe". Nowa płyta Chóru Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 06:53
Pod koniec stycznia na rynku ukazała się wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia płyta z piosenkami filmowymi Chóru Agaty Steczkowskiej. To dwupłytowe wydawnictwo, na którym zebrano w sumie 23 piosenki ze znanych filmów - zarówno polskich, jak i zagranicznych.
Prowadząc audycję Agata Steczkowska
Prowadząc audycję Agata SteczkowskaFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

czytaj więcej
chór2.jpg

- Przede wszystkim na tej płycie jest dobra energia. Jest tam dużo wesołych piosenek, ale są też takie, nad którymi można się zadumać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Agata Steczkowska.

Posłuchaj
48:28 2021_02_17 23_05_46_PR1_Moj_Swiat_Dzwiekow.mp3 Nowa płyta Chóru Agaty Steczkowskiej (Mój świat dźwięków/Jedynka)

Wśród utworów, które znalazły się na płycie są zarówno piosenki z bajek i filmów dla dzieci (chociażby z "Misia Uszatka", "Misia Kolargola", "Paweł i Gaweł", czy "Akademii Pana Kleksa"), jak i dzieł dla dorosłych: "Dziecko Rosemary", czy "Śniadanie u Tiffany'ego".

Interpretacje znanych utworów Agata Steczkowska przygotowała z towarzyszeniem Warszawskiego Chóru Chłopięcego, a także kwartetu wiolonczelowego CelloManiax.

Agata Steczkowska/"Piosenki filmowe"

Na jednym dysku znalazły się piosenki, a na drugim podkłady fortepianowe. - Wiem, że ludzie poszukują dobrych podkładów i nie jest to łatwe, żeby w internecie to znaleźć. Przeważnie są słabej jakości - ocenia Agata Steczkowska. 

Posłuchaj
47:42 2021_02_24 23_05_57_PR1_Moj_Swiat_Dzwiekow.mp3 Nowa płyta Chóru Agaty Steczkowskiej. Część 2 (Mój świat dźwięków/Jedynka)

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której usłyszeć można także piosenki z płyty. 

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadzi: Agata Steczkowska

Data emisji: 17.02.2021/24.02.2021

Godzina emisji: 23.05

kh

Czytaj także

Muzyka w trakcie pandemii koronawirusa. Jak sobie radzą chóry?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 10:12
- To jest bardzo trudny czas dla kultury. Najlepsze na świecie brytyjskie chóry chłopięce mają duże kłopoty. Nawet bym powiedział, że  niektóre z nich padają, bo nie mają gdzie i jak pracować. Śpiewanie chóralne to jest spotkanie ludzi - w jednym czasie, w jednym miejscu, robienie czegoś wspólnie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Krzysztof Kusiel-Moroz.
rozwiń zwiń