Kosmiczne inspiracje pianisty ARTura Moona

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 06:25
- Bardzo się inspiruję przestrzenią kosmiczną. Lubię grać w nocy. Księżyc napawa mnie artystyczną inspiracją. Wtedy dzieją się cuda - powiedział w Programie 1 Artur Sychowski znany jako ARTur Moon. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Free-Photos

Posłuchaj
47:56 2021_09_23 00_10_22_PR1_Moj_Swiat_Dzwiekow.mp3 Kosmiczne inspiracje pianisty Artura Sychowskiego - cz. 1 (Mój świat dźwięków/Jedynka)

Posłuchaj
49:14 2021_09_30 00_09_30_PR1_Moj_Swiat_Dzwiekow.mp3 Kosmiczne inspiracje pianisty Artura Sychowskiego - cz. 2 (Mój świat dźwięków/Jedynka)

  

Artysta kojarzony jest z mistycznymi koncertami, które odbywają się w całkowitej ciemności. W audycji "Mój świat dźwięków" ARTur Moon przyznał, że uwielbia grać w ciemności, w nocy. Mrok, jego zdaniem, wyostrza zmysł słuchu. Powoduje, że można poczuć muzykę w sobie. - Wrażenia wizualne trochę przeszkadzają w przeżyciach estetycznych. Koncert w ciemności w moim wykonaniu przeżywamy w sobie. To my jesteśmy muzyką. Stajemy się muzyką podczas tego koncertu. Dźwięk fortepianu, jako wibracja, powoduje różne doznania - wskazał.

ARTur Moon podkreślił, że jego wielką inspiracją jest Kosmos. - Jesteśmy częścią Kosmosu. Każdy z nas, patrząc w gwiazdy, czuje pewnego rodzaju tęsknotę, tęsknotę za domem. Ja tak przynajmniej mam. Jestem bardzo powiązany z gwiazdami. Czuję, że jestem częścią wszechświata. Będąc tutaj, na Ziemi, jesteśmy częścią czegoś większego (...) Muzyka promieniuje na cały wszechświat. To nie jest tak, że gramy tylko sobie, dla siebie. Ta wibracja, ten dźwięk się roznosi. Podejrzewam, że ktoś, gdzieś słucha, jak gramy. To wszystko jest powiązane - stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.


ARTur Moon - Sanctus (Official Video) Profil: ARTur Moon


***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadzi: Agata Steczkowska

Gość: Artur Sychowski / Artur Moon (pianista, kompozytor i improwizator)

Data emisji: 23.09.2021/30.09.2021

Godzina emisji: 00.10

kk

Czytaj także

Muzykująca rodzina Jana Pospieszalskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 06:15
Jan Pospieszalski jest członkiem znanej muzykującej rodziny Pospieszalskich. Jego braćmi są m.in. muzycy Marcin Pospieszalski i Mateusz Pospieszalski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pomóc rozwijać się utalentowanemu dziecku? Historia Zuzi Górkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 10:05
Gośćmi Agaty Steczkowskiej byli: chórzystka, 11-letnia Zuzia Górkiewicz, i jej rodzice.
rozwiń zwiń