Totalna biologia. Ekspert: ciało nigdy nie kłamie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 14:40
- Biologia totalna zawsze pokaże nam prawdę i to, co przeżyliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magda Wdowiak, konsultant biologii totalnej, trener i terapeuta. Na czym właściwie polega to alternatywne podejście do ludzkiego organizmu?
Biologia totalna podpowiada nam, jak rozwiązać nasze problemy ze zdrowiem
Biologia totalna podpowiada nam, jak rozwiązać nasze problemy ze zdrowiemFoto: Lopolo/shutterstock

Posłuchaj
47:37 2021_12_02 00_10_51_PR1_Mój_świat_dźwięków.mp3 Na czym polega biologia totalna? (Jedynka/Mój świat dźwięków)

Magda Wdowiak pracuje ze swoimi podopiecznymi przy wykorzystaniu metody tzw. uzdrawiania przez świadomość. - Biologia totalna to metoda pracy z ciałem, która polega na odkodowaniu przyczyny choroby w ciele, aby nastąpiło pełne uzdrowienie - wyjaśnia.

Ta dziedzina alternatywnej medycyny liczy sobie już ponad 40 lat i bazuje na Germańskiej Nowej Medycynie dr. Ryke Geerda Hamera.

Ciało zawsze pokaże prawdę

Ekspert Jedynki zwraca uwagę, że ciało nigdy nie kłamie. - Zawsze pokaże nam prawdę i to, co przeżyliśmy. To jest taki fizyczny zapis różnych naszych doświadczeń emocjonalnych, psychicznych i duchowych (…). To, co dzieje się wewnątrz nas, ukazuje się w naszym ciele lub poprzez nasze zachowania i różnego rodzaju zdarzenia, które przyciągamy do swojego życia - twierdzi.

- Biologia totalna potrafi pokazać powiązania psychosomatyczne w bardzo precyzyjny sposób i tym się odróżnia od innych metod, że możemy spojrzeć na każdą tkankę i wręcz na każdą komórkę w bardzo precyzyjny sposób, który wyjaśni nam, co wydarzyło się w naszym życiu na poziomie konfliktu, że akurat ta część ciała, a nie inna to manifestuje - tłumaczy.

Źródło: Karolina Filosek/Czym jest kobiecość, totalna biologia i o procesie akceptacji ciała

Skuteczna metoda?

Magda Wdowiak zauważa, że dr Hamer przeprowadził szereg badań klinicznych i zdobył naukowe dowody, że biologia totalna jest skuteczna. - Skuteczność jest tym, co cenię sobie w tej metodzie najbardziej. W bardzo prosty, szybki sposób możemy dotrzeć do źródła naszego konfliktu, przyczyny naszej choroby i uwolnić potencjał energetyczny, który jest skumulowany w konflikcie - przyznaje.

- To jest praca pytaniami, która polega na tym, żeby dobrze postawić pytanie o ten konflikt, którego ja się domyślam u drugiej osoby. To pytanie porusza podświadomość klienta i pozwala na to, żeby w tym obszarze pracował i poszukiwał swoich emocji, które nie były uwolnione, a także różnych wydarzeń ze swojego życia, które mogły spowodować, że mózg automatyczny człowieka skieruje sygnał do ciała akurat w takie miejsce, a nie w inne. Dla mnie jest to proste, ale dla ludzi z zewnątrz wygląda czasem jak wróżbiarstwo i pytają, czy jestem jasnowidzem i skąd wiem, że takie pytanie jest powiązane z okiem czy z kolanem - opowiada Magda Wdowiak.

Jak to wygląda w praktyce?

Magda Wdowiak pomaga ludziom już ponad 12 lat. - Zdarzają się przypadki, kiedy konflikt jest nierozwiązany i po jednej sytuacji na przykład złamanego kolana ktoś nie pójdzie po rozum do głowy i nie sprawdzi, dlaczego właśnie coś takiego się wydarzyło. Wtedy konflikt może pozostać aktywny i przywoływać później kolejne zdarzenia, które sprawiają, że kolano znowu złamie się w tym samym miejscu - mówi.

- Możemy pomyśleć np. o trądziku. To jest częsty temat, który się powtarza i co uda się wyleczyć, to konflikt zaraz wraca. Widzimy niedoskonałości skóry, mimo wielu różnych wysiłków, maści czy ziół, więc to jest zawsze informacja, że jeszcze gdzieś w głowie jesteśmy w konflikcie bycia nieatrakcyjnym dla innych. W momencie, kiedy rozwiązujemy ten konflikt, trądzik może wygasnąć. Jeżeli jednak wejdziemy w ten konflikt ponownie, to skóra znowu nam to pokaże. Jeśli będziemy wchodzić w konflikty w sposób powtarzalny, skóra będzie nam to powtarzalnie pokazywać - dodaje.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Mój świat dźwięków 

Prowadziła: Agata Steczkowska

Gość: Magda Wdowiak (konsultant biologii totalnej, trener i terapeuta)

Data emisji: 2.12.2021

Godzina emisji: 00.10

DS

Zobacz więcej na temat: Agata Steczkowska zdrowie

Czytaj także

Nieznana historia pomnika Józefa Piłsudskiego. "Z Chorwacji do Polski"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 12:13
Ponad 30 lat temu sprowadzono z Chorwacji do Katowic pomnik Józefa Piłsudskiego. - Transport tego pomnika został opłacony już przed drugą wojną światową - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łucja Bednarczuk-Kravic, tłumaczka języka chorwackiego, bośniackiego i serbskiego. Kto doprowadził do tego, że ten nieznany szerzej w Polsce pomnik pojawił się w naszym kraju?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczny patriotyzm według Agaty Steczkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 08:55
Ostatnie listopadowe spotkanie z dźwiękami Agaty Steczkowskiej upłynęło pod znakiem pieśni patriotycznych. Na antenie można było wysłuchać utworów żołnierskich, partyzanckich, ale pojawił się również materiał zupełnie nowy, dotąd niepublikowany.
rozwiń zwiń