X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożegnano twórcę i przywódcę Solidarności Walczącej - Kornela Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:40
Kornel Morawiecki spoczął na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy. Twórcę i przywódcę Solidarności Walczącej, kawalera Orderu Orła Białego, marszałka seniora Sejmu pożegnali przedstawiciele władz, rodzina, przyjaciele i współpracownicy, w tym działacze ruchu opozycyjnego w PRL.
Audio
  • Homilia wygłoszona przez metropolitę krakowskiego, abp Marka Jędraszewskiego (Audycje specjalne/Jedynka)
Premier RP Mateusz Morawiecki podczas uroczystości pogrzebowych po śmierci ojca, marszałka seniora Kornela Morawieckiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie
Premier RP Mateusz Morawiecki podczas uroczystości pogrzebowych po śmierci ojca, marszałka seniora Kornela Morawieckiego na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Msza żałobna odbyła się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. W Katedrze obecni byli, obok rodziny zmarłego, wśród nich premiera Mateusza Morawieckiego, jego przyjaciele i współpracownicy, prezydent Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie oraz prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

W homilii podczas mszy żałobnej Kornela Morawieckiego arcybiskup Marek Jędraszewski mówił o pełnym poświęcenia sprawom Ojczyzny życiu marszałka seniora, założyciela Solidarności Walczącej. W Katedrze Polowej Wojska Polskiego trwa msza żałobna zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej, kawalera Orła Białego.

duda pogrzeb 1200.jpg

O godzinie 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbyła się ceremonia pogrzebowa.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat. Był działaczem opozycji demokratycznej w PRL, przywódcą "Solidarności Walczącej", marszałkiem seniorem Sejmu VIII kadencji, ojcem premiera Mateusza Morawieckiego.

kh/IAR/ans

Zobacz więcej na temat: Kornel Morawiecki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłuchaj ostatniej rozmowy z legendą Solidarności Walczącej

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 09:05
Zmarł Kornel Morawiecki. 16 lipca 2019 roku udzielił ostatniego wywiadu Polskiemu Radiu. Z przywódcą Solidarności Walczącej rozmawiał redaktor Jerzy Jachowicz z Radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń