Kulisy zabójstwa ks. Popiełuszki. Reportaż "Oszukani" Janiny Jankowskiej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 16:00
35 lat temu, 19 października 1984 roku został bestialsko zamordowany ksiądz Jerzy Popiełuszko, kapelan Solidarności, człowiek, dzięki któremu w naszym kraju nigdy nie umarła nadzieja.
Audio
Ks. Jerzy Popiełuszko odprawia mszę św. w pierwszą rocznicę strajku w Hucie Warszawa, sierpień 1981
Ks. Jerzy Popiełuszko odprawia mszę św. w pierwszą rocznicę strajku w Hucie Warszawa, sierpień 1981Foto: Archiwum IPN

Przypominamy powstały w czasie toczącego się procesu zabójców księdza Jerzego, reportaż Janiny Jankowskiej zatytułowany "Oszukani".


Czytaj więcej
pop.jpg
35. rocznica śmierci księdza J. Popiełuszki. Serwis specjalny

To wstrząsający opis męczeństwa i śmierci, porażający dokument o czasach, w których zbrodnia była metodą walki politycznej.

Do dzisiaj zadajemy sobie pytania - dlaczego oni to zrobili, jak to było możliwe, że zaplanowano i dokonano tak okrutnego czynu.

Reportaż Janiny Jankowskiej odtwarza atmosferę tamtych lat, przywołuje głosy oprawców, ich mocodawców, raporty służby bezpieczeństwa i głos samego księdza Jerzego.

To jest szczególne memento, apel o to, żeby nigdy więcej...

kh/DS


Czytaj także

Duchowni w PRL. "Kościół z zasady potępia komunizm"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 15:40
Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Losy Prymasa Tysiąclecia łączą się ściśle z historycznymi dziejami Polski i innymi wielkimi duchownymi, którzy swoją bohaterską postawą dali świadectwo następnym pokoleniom. Sytuację Kościoła w PRL w Polskim Radiu 24 nakreślili historycy i publicyści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marianna Popiełuszko: "Pozdrawia cię cała rodzina, a nawet i nasza zwierzyna"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 05:48
Przygotowując wydany w 1985 roku w drugim obiegu reportaż "Oszukani", Janina Jankowska natrafiła na interesujące amatorskie nagranie głosu rodziców księdza Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń