Akcja charytatywna "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 23:59
Na ulicach wielu miejscowości w kraju w niedzielę prowadzona była akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Wolontariusze zbierali m.in. odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze i żywność długoterminową, przeznaczone dla potrzebujących rodzin.
Audio
  • Małgorzata Kownacka oraz wolontariusze Malwina Dubowska i Kevin Mglej opowiadają o akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę (Czas pogody/Jedynka)
  • Ewa Dados i ks. Bogdan Zagórski o akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" (Sygnały dnia/Jedynka)
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Zbiórka darów w gmachu Polskiego Radia podczas akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać ZimęFoto: Andrzej Gralewski/Polskie Radio

- Nie zbieramy pieniędzy, czekamy przede wszystkim na żywność długoterminową, słodycze, zabawki, artykuły papiernicze i środki czystości - mówi dziennikarka radiowej Jedynki Małgorzata Kownacka od lat związana z akcją. A wolontariusze Malwina Dubowska i
Kevin Mglej przekonują dlaczego warto wziąć udział w akcji. Kevin jest wolontariuszem od 13 lat. Zaczynał jako dziecko, a teraz pisze pracę dyplomową. Więcej w dołączonym nagraniu.

W Wielką Uliczną Zbiórkę Darów włącza się też Polskie Radio, a zebrane rzeczy i podarki przekazuje do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na Mokotowie. Znakiem rozpoznawczym akcji są plakaty z żółtym uśmiechniętym słoneczkiem na niebieskim tle.

W Warszawie dary można było przynosić między innymi do głównego sztabu przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci Mokotów ul. Konduktorska 17 oraz do sztabu w Polskim Radiu Al. Niepodległości 77/85 w godzinach od 10.00 do 15.00. Patronat honorowy nad akcją objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Patronem medialnym jest Polskie Radio.

W ubiegłym roku akcja objęła dziewięć regionów, a włączyło się w nią ponad 5 tysięcy wolontariuszy, którzy zebrali 126 ton darów. Obdarowanych zostało ponad 7,5 tysiąca dzieci, 5 tysięcy rodzin, 1600. seniorów i prawie 100 placówek szkolno-wychowawczych.
Rejestracja sztabów odbywa się przez cały czas trwania akcji za pośrednictwem strony internetowej www.pdpz.pl. W ubiegłym roku zbiórka darów była prowadzona w 380 sztabach w całej Polsce.

pdpz 1200.jpg
"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę". Ewa Dados: ważne jest wszelkie wsparcie

Gościem sobotnich (23.11) "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce o godz. 7.15 była inicjatorka akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" Ewa Dados, a przez całą niedzielę na antenie szeroko relacjonowaliśmy całe wydarzenie.

PUNKTY ZBIÓRKI W WARSZAWIE. ZOBACZ LISTĘ

IAR/PAP/ag/kh